कुवेतका ३ किराती संस्थाको संयुक्त आयोजनामा १३ डिसेम्बर मनाउने साकेला उधौली कार्यक्रमको सम्पूर्ण तयारी पुरा।


कुबेत नेपालडटकम

३ डिसेम्बर कुबेत “भाषा, संस्कार र संस्कृतिको संरक्षण! किरातिहरुको साझा अभियान” भन्ने मुल नाराका साथ कुवेतका तिन किराती संस्था किरात राई यायोक्खा कुवेत, किरात याक्थुङ चुम्लुङ कुवेत र सुनुवार सेवा समाज कुवेतले संयुक्तरुपमा मनाउन गै रहेको शुभकामना आदानप्रदानका तथै लीम्बु जातिहरले मनाउने चाड-चासोक तङनाम, राई जातिले मनाउने चाड-साकेला उधौली, सुनुवार जातिहरुले मनाउने चाड-रापवा श्यादर पिदार, येले तङबे,येले दोङ,येले थोचे,५०७९/२०१९, कार्यक्रमको सम्पूर्ण तयारी पुरा भएको कार्यक्रमका उपसंयोजक मोहन नाछिरिङ राईले कुबेत नेपालडटकम लाई जानकारी दिएका छन् ।

किरातीहरुले मंसिर शुक्ल पुर्णिमामा उधौली साकेला मनाउने गर्दछन् भने बैशाख शुक्ल पुर्णिमामा उभौली साकेला मनाउने गर्दछन् । नेपालमा मंसिर पुर्णिमाको दिन मनाउने गरिए पनि कुबेतमा रहेका किरातीहरुले भने परदेशको ठाँउमा समय मिलाएर मनाउने गरेका छन् । यसैगरी कुबेतमा छरिएर रहेका किरातीहरुले आफ्नो पेशागत समयलाई समेटेर यहीँ आउदो डिसेम्बर १३ तारिख २०१९ शुक्रवारको दिन कुवेतको फर्वनिया स्थित युनिक अडिटोरियम हलमा स्थानिय कलाकारहरुको साथमा बिभिन्न संस्कृतिक झाँकीका साथ शुभकामना आदानप्रदान तथा साकेला उधौली कार्यक्रम भव्यरुपमा मनाउने भएका छन।

उक्त दिनहुने कार्यक्रमा रोजगारिको शिलशिलामा कुवेत नगरिमा आएर बिभिन्न सँघ-संस्था र कम्पनिमा कार्यरत सम्पूर्ण किरातीहरुलाई आफ्नो भेषभुषामा सजिएर आफ्नो मौलिक चाड साकेला उधौली सहभागिता जनाई चाड मनाउन अनुरोध गर्दै कुवेतमा क्रियाशील संघ संस्थाका प्रतिनिधि, समाजसेवी, पत्रकार, कलाकार, खेलाडी लगायत कुबेतमा कार्यरत सम्पूर्ण नेपाली दाजु भाई तथा दिदी बहिनीहरु लाई गरिमामय उपस्थितिको लागि हार्दिक अनुरोध गरेका छन्। साथै सम्पूर्ण संस्था तथा मिडियाकर्मी, समाजसेवी, बुद्धिजवी शुभ चिन्तकहरुलाई निमन्त्रणा गरि सकेको र कोहि कसैलाई कारण बस निमन्त्रणा पुग्न नसकेको भएमा यसै न्युजलाई निमन्त्रणा सम्झी गरिमामय उपस्थितिको लागि कार्यक्रमका उपसंयोजक मोहन नाछिरिङ राइ तथा किराया कुवेतका अध्यक्ष मन्जित चाम्लिङ राइले सम्पूर्णलाई आग्रह गरेका छन् l

कार्यक्रमका विवरण

मिति-डिसेम्बर,१३,तारिख शुक्राबर

स्थान-युनिक अडिटोरियम हल फर्वनिया ब्लक=३

समय-बिहान ११:00 बजेदेखि आयोजक-३ किराती संस्था

कार्यक्रम-संयोजक-अशोक लिम्बु सम्पर्क-94128803

जवाफ लेख्नुहोस्

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  बदल्नुहोस )

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.