प्रधानमन्‍त्री ओली र प्रचण्डबीच भेटवार्ता : के कुरा भयो ?


काठमाडौं : सत्तारूढ (नेकपा) अध्यक्षद्वय प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओली र पुष्पकमल दाहाल ‘प्रचण्ड’बीच भेटवार्ता भएको छ । साेमबार प्रधानमन्त्री निवास बालुवाटारमा अध्यक्षद्वयको भेटवार्ता भएको हो। भेटमा समसामयिक राजनीतिक घटनाक्रमका विषयमा छलफल भएको छ। प्रधानमन्त्री ओली अजरबैजानको राजधानी बाकुमा सम्पन्न असंलग्न राष्ट्रको अठारौं सम्मेलनमा सहभागी भएर फर्किएपछि दुई अध्यक्षबीच पहिलोपटक छलफल भएको हो।

केही दिनअघि दुई अध्यक्षबीच दूरी बढेको खबर सार्वजनिक भएका थिए। पार्टी एकताका क्रममा भएको पाँचबुँदे सहमतिभन्दा नयाँ समझदारी गर्नुपर्ने प्रस्ताव र कार्यकारी अधिकार दाहाललाई दिन ओलीले अनिच्छा देखाएपछि दुई अध्यक्षबीच विवाद देखा परेको नेताहरुको भनाइ थियो। दुई अध्यक्षबीचको दूरी नबढेको सन्देश दिनेगरी प्रचण्ड ओलीलाई भेट्न सोमबार बालुवाटार पुगेका हुन्।

प्रधानमन्त्री ओलीको भदौ ५ को सिंगापुर भ्रमणअघि नेता वामदेव गौतमलाई उपाध्यक्ष, झलनाथ खनालको वरिष्ठतासँगै दाहाललाई पार्टी कामको कार्यकारी जिम्मा दिने समझदारी नेताहरूबीच भएको दाहाल पक्षका नेताको भनाइ थियो।

सोही समझदारीअनुसार सचिवालयले खनाल र गौतमका विषयमा निर्णय लिए पनि दाहाललाई ओली नहुँदा एउटा बैठकका लागि मात्र पार्टीको अध्यक्षता गर्न दिएको र त्यसपछि फेरि प्रधानमन्त्रीले अधिकार दिन अनिच्छा देखाएएपछि दाहाल र ओलीबीच दूरी बढेको नेताहरुले बताएका थिए।

सोमबारको भेटलाई नेताहरुले दूरी घटाउने प्रयासको संज्ञा दिएका छन्। स्रोतका अनुसार आजको भेटमा समसामयिक राजनीतिक घटनाक्रमका विषयमा छलफलमात्र भएको बताएको छ।

‘अध्यक्षद्वयको भेटमा समसामयिक राजनीतिक विषयमा छलफल भएको छ’, स्रोतले भन्यो, ‘पार्टी एकताको बाँकी काम, मंसिर १४ गते हुने उपनिर्वाचन’bout छलफल भएको छ।’(अन्नपूर्ण )

जवाफ लेख्नुहोस्

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  बदल्नुहोस )

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.