बुद्ध लामा र सरस्वती भुजेलले कुवेतमा उधुम मच्चाए (फाेटाेफिचरसहित)


सुरेश गुरुङ / जुलाई २० कुवेत । नुवाकोट धादिङ रसुवा समाज कुवेतद्वारा आयोजित प्रथम वार्षिक उत्साव तथा बृहत संगितिक धमाका कार्यक्रम हिजो मिती 19 जुलाई 2019 शुक्रबार का दिन कुवेतको जिलिब स्थिति नटिङ ब्रिटिस स्कुलमा नेपाल देखि पल्नु भएका आमन्त्रित अतिथि कलाकारहरु प्रथम नेपाल idol बुद्ध लामा र पप तथा रक गायिका सरस्वती भुजेल को साथ भब्य रुपमा सम्पन्न।

नेपाल देखि पल्नु आमन्त्रित अतिथि कलाकार प्रथम नेपाल idol बुद्ध लामा र पप तथा रक गायिका सरस्वती भुजेल लाई बाहिर गेट बाट भित्र स्टेज सम्मा लालीगुराँस संस्कृतिक मंच कुवेतका पन्चे बाजा टिमका कलाकारहरु र आयोजोक टिमले तामझामका साथ स्वागत गरीएको थियो। समाजका अध्यक्ष राकेश मनाङथेनको सभापतित्वमा सम्पन्न वार्षिक उत्सव कार्यक्रममा प्रमुख अतिथि नेपाली राजदुतावास कुवेतका महामहिम राजदुत दुर्गा प्रसाद भण्डारी रहेको थियो। भने बिशेष अतिथी एनआरएनए कुवेतका अध्यक्ष सुमित्रा पौडेल, नेपाल आदिवासी जनजाती महासंघ कुवेतका अध्यक्ष अमृत तामाङ,पत्रकार महासंघ कुवेत शाखाका पत्रकार नैना काला राई, समाजसेवी राजेन्द्र तमाङ,रहेको थियो। भने बिभिन्न संघ संस्थाका प्रतिनिधिहरु,पत्रकारहरु,बुद्दिजिबी,समाजसेवी लगाएत कुवेतबासी नेपालीहरूको बाक्लो उपस्थिति रहेको थियो।

कार्यक्रमको उद्घाटन कार्यक्रमका सभापति प्रमुख अतिथी बिशेष अतिथीले सामुहिक रुपमा पानसमा दिप प्रज्वलन गरिएको उक्त कार्यक्रमलाई औपचारिक रूपमा सुरेश गयाबा तमाङले संचालन गरेका थिए। भने समाजको कार्यक्रम समंयोजक धर्म तामाङले स्वागत मन्तब्य मार्फत उपस्थित सम्पुर्णलाई स्वागत गरेको थियो। भने नुवाकोट धादिङ रसुवा समाज कुवेत को ’boutमा पनि प्रस्ट पर्नु भएको थियो। कार्यक्रममा एनआरएनए कुवेतका अध्यक्ष सुमित्रा पौडेल,पत्रकार महासंघ कुवेत शाखाका पत्रकार नैना काला राई, नेपाल आदिवासी जनजाती महासंघ कुवेतका अध्यक्ष अमृत तामाङ,समाजसेवी धुर्बकुमार संग्रौला,जिफन्ट सहयोग समूह कुवेतका अध्यक्ष गणेश रावत,जन-जागृति युवा समाज कुवेतका अध्यक्ष टिका राम आचार्य, नेपाल कुवेत साँस्कृतिक मंचका अध्यक्ष गोविन्द बराल,समाजसेवी राजेन्द्र तमाङ, प्रमुख अतिथि नेपाली राजदुतावास कुवेतका महामहिम राजदुत दुर्गा प्रसाद भण्डारी लगायतले शुभकामना मन्तब्य राखेका थिए।

कार्यक्रमलाई स्थानिय कलाकारहरुको प्रस्तुतिले उपस्थित दर्शक हरुलाई थप मनोरन्जन प्रदान गरेको थियो ।स्थानिय कलाकारहरु सुमिन लोप्चन,नेपाल तामाङ घेदुङ कुवैतका,कलाकारको समुहित ग्रुप नृत्य,स्थानिया कलाकारहरुको स्याफ्रु नृत्य, म्हेन्दोमाया गयाक बिश्वो पासा,लाइभ म्हेन्दोमाया गीत साथै नृत्य प्रस्तुतलेउपस्थित सम्पूर्ण दर्शकहरु लाई भरपुर मनोरञ्जन दिलाएको थियो। प्रथम वार्षिक उत्साव तथा बृहत संगितिक धमाका कार्यक्रमलाई स्वयंसेवक तथा सुरक्षा नेपालकुवेत सरोकार समाज गरेका थियो।

चर्चित पप तथा रक गायिका:सरस्वती भुजेल

कार्यक्रममा नेपाल बाट पल्नु भएका अतिथि कलाकार नेपालि सांगीतिक आकासमा आफ्नो छुट्टै पहिचान बनाउन सफल सुमधुर स्वरका धनि देश तथा बिदेशमा हुने बिभिन्न स्टेज कार्यक्रमहरुमा ब्यस्त सुन्दरी चर्चित पप तथा रक गायिका:सरस्वती भुजेलले आफ्नो नयाँँ पुराना गीतहरु उर्बसी यो हो उर्बसी, हात्ती भैंसी,उडीजाने हावाले,उस्को मन्न्मा मा होला,हाहा कलिलो दामाले सोदा दामाले, हे लरबर हे लरबर,जस्ता दर्जनौ चर्चित गीतहरु गएर हलमा उपस्थीती दर्शकहरु लाई नचाएकी थिइन ।दर्शकले अन्त्यसम्म ‘वान्स मोर, वान्स मोर’ भनि नै रहे।

प्रथम नेपाल idol बिजेता बुद्ध लामा

नेपालको एक मात्र रियालिटी शो नेपाल आईडल बाट सफल नव गायक प्रथम नेपाल idol बिजेता बुद्ध लामा, देश तथा बिदेशमा हुने बिभिन्न स्टेज कार्यक्रमहरुमा ब्यस्त गायक लामाको क्रेज दर्शकको साथ शुरुदेखी अन्त्यसम्म पनि बराबर साथ पाइरहनु भयो । बुद्ध लामा मञ्चमा उक्लिन साथ दर्शक दिर्घाबाट ताली र हुटिंगले थप मनोरन्जन प्रदान गरेको थियो। उनले पहिले गजल गीत बाट आफ्नो प्रस्तुती सुरुगरेका थिए । बट सोली सोली ,पिउदिन भन्दा भन्दै पिलायो साथीले,तिम्रो माया,तिमी साथ भएपछि भगवान पनि चाहिँदैन,सानी नरिउसाउन,जस्ता गीत दर्जन भन्दा बढी चर्चित गीतहरु प्रस्तुत गरेर उपस्थीती दर्शकहरु सबैलाई मन्त्रमुग्ध बनाउनु भएको थियो ।

कार्यक्रमलाई भब्य सफाल पर्नको लागि सेवाग्राहिको मन जित्न सफल बहराइन एक्स्चेन्ज कम्पनी,(BEC Kuwait) कम्पनीले मुख्य प्रायोजन गरेको थियो। राम्रो दरमा ग्यारेन्टीका साथ पैसा पठाउन सकिने र ग्राहकहरूको लागि उत्कृष्ट दर प्रदान गर्ने यो बैंकले ग्राहकहरुको लागि कुवेतबाट पनि खाता खोल्न सकिने समेत सुबिधा दिएको छ। समाजले विशेष योगदान गरेका ब्यक्तित्वहरुलाई र नेपालबाट पल्नु भएको अतिथी कलाकार प्र्थाम नेपाल idol बुद्ध लामा र पप तथा रक गायिका सरस्वती लामा साथै मुख्य प्रायोजन ( BEC Kuwait )कार्यक्रममा प्रस्तु गर्नु हुने कलाकारहरुलाई दोसल्ला ओढाएर मायाको चिनो सरुप सम्मानपत्रबाट विशेष सम्मान गरिएको थियो ।

कार्यक्रमका अन्तम सभापति तथा समाजक अध्यक्ष राकेश मनाङथेनले प्रमुख अतिथि, विशेष अतिथि, अतिथिहरु नेपाल बाट पल्नु भएका अतिथि कलाकार कार्यक्रममा उपस्थिती जनाई सफलताका साथ सम्पन्न पार्न प्रत्यक्ष अप्रतक्षरुपमा आर्थिक, भौतिक, नैतीक सहयोग गर्नुहुने सम्पूर्ण नेपाली सँघ-संस्था,समाजसेवी, बुद्दिजिबी, भद्रभलाद्मी, कलाकार, पत्रकार एवं उपस्थित सम्पूर्ण नेपाली दाजुभाई तथा दिदीबहिनीहरुलाई सहयोग, सहकार्य र सद्भावका लागि उच्च प्रशंसाका साथ धन्यवाद ज्ञापन गर्दै, भविष्यमा पनि नुवाकोट धादिङ रसुवा समाज कुवेतबाट आयोजना हुने हरेक गतिविधिहरुमा यसरी नै सहयोग रहने अपेक्षा राख्दै सभापतिले कार्यक्रम समापनको घोषणा गरेका थिए ।

फोटो by Nirem Production,बिकास मगर,

जवाफ लेख्नुहोस्

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  बदल्नुहोस )

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.