देउवा संसदीय दलको नेता चयन


शेखर अधिकारी
काठमाडौँ — कांग्रेस सभापति तथा पूर्व प्रधानमन्त्री शेरबहादुर देउवा ४४ मत ल्याई सोमबार संसदीय दलको नेता चयन भएका छन् ।
कांग्रेस संसदीय दलको कार्यालय सिंहदरबारमा भएको मतदानमा उनका प्रतिष्पर्धी पूर्वमहामन्त्री प्रकाशमान सिंहले मात्र १९ मत प्राप्त गरे। सिंहलाई पौडेल र पूर्वमहामन्त्री कृष्णप्रसाद सिटौला समूहको समेत समर्थन थियो। सभापति देउवा र पूर्वमहामन्त्री सिंहले आइतबार साँझ संसदीय दलको नेताका लागि आ-आफ्नो दलबलसहित उम्मेदवारी दर्ता गराएका थिए। देउवाले साँझ ६ बजे र सिंहले त्यसको आधा घण्टापछि उम्मेदवारी दर्ता गराएका थिए । दलको नेताका लागि सोमबार बिहान १० बजदेखि १ बजेसम्म सिंहदरबारस्थित संसदीय दलको कार्यालयमा मतदान भएको थियो।

प्रतिनिधिसभामा कांग्रेसका ६३ सांसद छन्। संसदीय दलको अंकगणितमा देउवा अगाडि देखिएका थिए। देउवा पक्षकै बहुमत भए पनि सिंहले पनि आफूले चुनाव जित्ने दाबी गरेका थिए। देउवा पक्षका असन्तुष्टहरूलाई तानेर आफ्नो पक्षमा बहुमत पुर्‍याइछाड्ने तर्क उनको थियो।(kantipur )

जवाफ लेख्नुहोस्

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  बदल्नुहोस )

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.