अस्थायी राजधानी माग गर्दै दाङमा अनिश्चितकालिन आमहड्ताल


दुर्गालाल केसी
दाङ — पाँच नम्बर प्रदेशको अस्थायी राजधानी दाङलाई घोषणा गर्नुपर्ने माग गर्दै बुधबारदेखि दाङमा अनिश्चितकालिन आमहड्ताल शुरु भएको छ । आमहड्तालका कारण बिहानैदेखि जनजीवन प्रभावित भएको छ । यातायात, उद्योग, व्यवसाय, शैक्षिक संस्था सबै ठप्प छन् ।जिल्लाका घोराही, तुलसीपुर, लमही, गढवा, भालुबाङ लगाएतका मुख्य बजार र सडकमा प्रदर्शन भैरहेको छ । बजारका मुख्य चोकमा नाराबाजी र जुलुसहरु निस्केका छन् । चोकचोकमा टायर बालेर सडक अवरुद्ध गरिएको छ । हालसम्म दाङमा उच्च अदालत, प्रदेश प्रहरी ईकाई र प्रदेश स्तरीय राष्ट्रियसभा निर्वाचन अधिकृतको कार्यालय स्थापना भएका छन् ।

प्रदेशको केन्द्र पर्ने, पर्याप्त भौतिक संरचना र सरकारी जग्गा भएका कारण दाङलाई नै अस्थाई मुकाम तोक्नुपर्ने दाङ जिल्ला उद्योग वाणिज्य संघका अध्यक्ष नारायण भुसालले बताए । राजधानी नतोक्दासम्म अनिश्चितकालिन आमहड्तालको आह्वान गरिएको भुसालले जानकारी दिए ।(कान्तिपुर )

जवाफ लेख्नुहोस्

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  बदल्नुहोस )

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.