प्रगतिशील साहित्य कर्मी मेरुदण्ड पीडित सुरेन्द्र बम्जनलाइ प्रचण्डद्वारा सहयोग रकम हस्तान्तरण


कोशराज राई/ कुबेत

जनवरी ३, कुवेत । पूर्व जनमुक्ति सेना सदस्य तथा प्रगतिशील लेखक सुरेन्द्र बम्जनलाई उपचारको लागी ५ लाख ४८ हजार तीनसय पैसट्ठी रुपैयाँ आर्थिक सहयोग हस्तान्तरण भएको छ ।

नेकपा माओवादी केन्द्र विदेश विभागले आज राजधानीमा एक कार्यक्रमको आयोजना गरी नेकपा माओवादी केन्द्रका अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल “प्रचण्ड” को हातबाट उक्त सहयोग रकमको चेकबोर्ड हस्तान्तरण गरिएको हो ।

बम्जनको उपचार सहयोगको लागी प्रगतिशील कलाकार संघ युएईले नेपालबाट कलाकारहरु नबिन खड्का, स्मारिका थिङ र निर्माता अभिनेता अमिर दोङ समेतलाई निमन्त्रणा गरेर साँस्कृतिक कार्यक्रमको आयोजना गरी रु ४ लाख रुपैयाँ, नेपाली जन-प्रगतिशील मञ्च कोरियाले ७० हजार रुपैयाँ, नेपाली जन-प्रगतिशील मञ्च कुवेतले ३० हजार रुपैयाँ, नेपाली जन-प्रगतिशील मञ्च साउदी अरबले २७ हजार तीनसय तीस रुपैयाँ र नेपाली जन-प्रगतिशील मञ्च कतारले २१ हजार ३५ रुपैयाँ गरेर उक्त सहयोग रकम हस्तान्तरण गरिएको नेपाली जन-प्रगतिशील मञ्च कुवेतका पूर्वाध्यक्ष दावाछिरिङ थोकरले जानकारी गराएका छन् ।

बिगत ५ वर्ष पहिले सिन्धुली सदरमुकामबाट पार्टीको कामले घ्याल्चोक गाउँपालिका तर्फ जाँदै गरेका बम्जनको बाटोमा दुर्घटनामा परी करिब सय मिटर खस्दा उनको मेरुदण्ड भाँचिन गई कम्मर देखी तलको भाग नचल्ने अवस्थामा रहेको छ ।

कार्यक्रममा देश विदेशबाट सहयोग गर्ने सहयोगीहरुलाई हर्दिक धन्यवाद व्यक्त गर्दै पीडित बम्जनले उपचारको लागी ३५ लाख रुपैयाँ लाग्ने भएको हुनाले आज प्राप्त रकम उपचारमा अपुग हुने र थप सहयोगको लागी कार्यक्रम स्थलबाटै देश विदेशमा रहनुभएका सहयोगीहरुलाई आव्हान गरेका छन् ।

जवाफ लेख्नुहोस्

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  बदल्नुहोस )

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.