कुवेतबासी नेपालीले खराफीमा बिचल्ली पेरकालाई खाध्यान्न सहयोग गरे


कुबेतनेपाल डट कम

कुवेतको खराफी नेशनल कम्पनीमा कार्यरत नेपालीहरुले बिगत केही महिनादेखी पारिश्रमिक नपाएको र केही हप्तादेखी कम्पनीले उनिहरुलाई खाना समेत नदिएकोले बिचल्लीमा परेको समाचार अहिले भाईरल जस्तै बनेको छ भने ति पीडितलाई एक मानविय नाताले आर्थिक, नैतीक या भौतिक रुपमा सहयोग गर्न कुवेतवासी नेपालीहरु अग्रसर देखिएका छन ।

गत हप्ता सरोकार समाज नेपाल-कुवेतले पीडित नेपालीहरुलाई उनिहरुकै सुलेबियास्थित क्याम्पमा पुगेर भोज गराएको थियो भने नेपाली दुतावास र कुवेतका नेपाली सँघ-संस्थासँग दुतावासको सभा कक्षमा यस बिषयमा छलफल समेत गरेको थियो ।

यसैगरी पीडित नेपालीहरुलाई सहयोग उपलब्ध गराउने क्रममा हिजो केही नेपालीहरुले ३७५ कुवेती दिनार (एक लाख ३० हजार नेरु) बराबरको खाध्य सामग्री उपलब्ध गराएका छन । खाध्यान्न उपलब्ध गराउने सहयोगी नेपालीहरु निम्न अनुसार रहेका छन ।

राम बादुर तमाङ, उत्तम थापा, ससुल माया, सौगात सुबेदी, शिब कुमार श्रेष्ठ, सुन्दर गिरी, कुमार झापाली, खगन्द्र लम्साल, सम्सर राना भट, श्री क्रिशना भण्डारी, रबी गुरुङ, सुमित्रा राई, कल्यान श्रेष्ठ, लछमी खड्का, बलिका तमाङ, रमिता योन्जन, सपना दर्जी, गिता गुरुङ, हिमल भट, राधे श्रेष्ठ लगायत रहेका छन ।

सहयोगीहरुले पीडितहरुलाई स्वतस्फुर्त रुपमा सहयोग उपलब्ध गराउन र चाडो भन्दा चाडो स्वदेश फर्काउनको लागि कुवेतमा कार्यरत सम्पूर्ण नेपाली संघ-संस्थाहरुको ध्यानआकर्षण गराउने बताए भने नेपाली दूतावास कुबेत पनि यस उद्दार कार्यमा लागि परेको छ ।

Advertisements

जवाफ लेख्नुहोस्

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  बदल्नुहोस )

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.