कुवेतमा अलपत्र कामदारका विषयमा आज दुताबासमा छलफल हुने


कुबेत नेपालडटकम

कुवेत, डिसेम्बर २१- कुवेतको खराफी नेशनल कम्पनीमा अलपत्र परेका नेपाली कामदारहरुको के कसरी समस्या समाधान गर्न सकिन्छ भन्ने बिषयमा आज बेलुका कुवेतको नेपाली दुतावासमा छलफल हुने भएको छ | कुवेतमा कृयाशिल नेपाली संघ-संस्थाहरु र नेपाली समुदायकै पहलमा बिहीवारको छलफल हुन लागेको हो ।

पिडितहरुलाई कसरी सहज रुपमा उद्दार गर्दै नेपाल पठाउन सकिन्छ भन्ने उद्धेश्यका साथ आज बेलुकी ५ बजे कुवेतमा कृयाशिल सम्पूर्ण नेपाली संघ-संस्थाका प्रतिनिधिहरु र नेपाली दुताबास बिच छलफल गरिने सरोकार समाज कुवेतका सचिब राज क्षेत्रीले हाम्रोसंचारलाई जानकारी दिए ।

कम्पनीको सुलेबिया क्याम्पमा बस्ने कामदारहरुका लागी खाना सप्लाई गर्ने कम्पनिले गत सोमबार बीहान देखि फेरि खाना बन्द गरिदिएको बुझिएको छ |

छलफलमा कुवेतमा कृयाशिल नेपाली संघ-संस्थाका पदाधिकारीहरु तथा पत्रकार र सामाजिक अभियान्ता-सहयोगिहरुलाई बोलाइएकोले यसै सुचनालाई आधार मानेर दुताबासमा बेलुकी ५ बजे उपस्थित हुन सबैलाई अनुरोध गरिएको छ |

सात महिना देखी तलब र काम बिना उद्दारको बाटो कुरीरहेका करिब २८० जना नेपाली कामदारहरु अझै बिचल्लीमा छन । बिचल्लीमा परेका मध्ये अधिकांशको भिसा नबिकरण नभएको र ओभर-स्टे जरिवाना बापत ठुलो रकम बुझाउनु पर्ने हुन्छ भने फर्कने टिकटको पनि समस्या उस्तै छ।

सरकारले पीडित कामदारहरुलाई स्वदेश फर्काउन समिती बनाउदै सम्बन्धित निकायलाई तत्काल पहल गर्न निर्देशन दिएपनि नेपाली दुताबासको पहल तथा मेन्पावरले पठाएको टिकर र आर्थिक सहयोगमा जम्मा २१ जना कामदारहरु मात्र नेपाल फर्किएका छन ।

Advertisements

जवाफ लेख्नुहोस्

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  बदल्नुहोस )

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.