कुबेतमा भव्य रुपमा सन्देश मुलक सांगीतिक कार्यक्रम सम्पन्न


गोपाल शिवा,कुबेत

कुबेत – कात्तिक २५ःहिजो नोभेम्बर १० तारिख अर्थात् हिजो शुक्रबार कुबेतको जिलिप स्थित नटिङ ब्रिटिस स्कुलमा आयोजित एक भव्य सांगीतिक तथा मनोरञ्जनात्मका कार्यक्रममा प्रस्तुत भई कलाकारहरूले भरपुर मनोरञ्जन प्रस्तुत गरेका छन् । दलित एकता संजाल नेपाल, कुवेत र विश्वकर्मा समाज कुवेतको संयुक्त सन्देश मुलक सांस्कृतिक कार्यक्रममा देशका ख्यातिप्राप्त कलाकारहरू यस कुमार, मुनाथापा मगर र प्रेम कुमार गैरेले कुबेतको नेपाली समाजमा गीत संगीत, नृत्य प्रस्तुति मार्फत मनोरञ्जन बाँडेका हुन् । निर्धारित समय भन्दा झन्डै आधा घण्टा ढिलो शुरु गरिएको कार्यक्रम दुईचरणमा सम्पन्न भएको थियो ।पन्चे बाजा बजाएर कार्यक्रम हलमा कलाकारहरुलाई ल्याईए पछी कार्यक्रमका प्रमुख अथिति नेपाली दुताबास कुबेतका महामहिम राजदुत यज्ञ बहादुर हमाल,कन्सुलर बिन्दिरा शंकर जोशी, नेपाल पत्रकार महासंघ बैदेशिक साखा कुबेतका अध्य्क्ष हरिकृष्ण न्यौपाने , एनआरएनए कुबेतका उपाध्यक्ष सुमित्रा पौडेल ,दलित एकता संजाल नेपाल, कुवेतका अध्य्क्ष एव कार्यक्रमका सभापति रमेश नेपाली , विश्वकर्मा समाज कुवेतका निबर्तमान अध्य्क्ष शिव घमालले संयुक्त रुपमा दिप प्रज्वलन गरि कार्यक्रम उद्घाटन गरेका थिए ।

Adसो अबशरमा शुभकामना दिदै महामहिम राजदुत हमालले नेपाली कामदारहरु स्वदेश फर्किदा ट्रान्जिटमा भोग्नु र बिताउनु परेको समय र दुख सम्झेर आफुले भर्खरै स्थापाना भएको वातानिया एयरवेज संग निरन्तर छलफल र अन्तरक्रिया गरेको एव केहि दिन भित्रै नेपाल सिधा उडान भर्ने समेत तयारी भै सकेको मन्तब्यले हलमा हुटिंग र तालीले जोडदाररुपमा स्वागत गरिएको थियो । कुबेतमा क्रियाशील सम्पूर्ण मिडियाका तर्फ बाट कार्यक्रम सफलताको कामाना नेपाल पत्रकार महासंघ बैदेशिक साखा कुबेतका अध्य्क्ष हरिकृष्ण न्यौपानेले गरेका थिए भने एनआरएनए कुबेतका उपाध्यक्ष सुमित्रा पौडेलले नेपाली सास्कृतिको जगेर्ना गर्न हामि सवै लाग्नु पर्ने बताएकी थिइन् । त्यस्तै गरि दलित एकता संजाल कुबेत नेपालका पुर्व अध्य्क्ष एव सस्थापक सदस्य आश बहादुर नेपालीले नेपाल बाट पठाएको सुभकामना संदेश कार्य्रक्रम प्रस्तुत्ता राजन परियारले पढेर सुनाएका थिए भने कार्यक्रमका संयोजक समाजसेवी बिष्णु परियारले कार्यक्रम अायोजना गर्न अहोरात्र खट्नुहुने सहयोगि, स्वयंसेवक ,सुभचिन्तक तथा सम्पुर्ण संघ संस्था तथा समाजसेवीहरुमा धन्यबाद ब्यक्त गरेका थिए । कार्यक्रममा हितकाजी चन्दराले उपस्थित सबैको स्वागत एवं राजन परियार र जीवन सुनारले सयुक्त रुपमा औपचारिक कार्यक्रमको संचालन गरेका थिए ।

बालकलाकार डिबिसा लोप्चनको आकर्षण नृत्य संगै सुरु गरिएको दोश्रो चरण अर्थात साङ्गीतिक कार्यक्रमको संचालन भने सुरेश ग्याबाक तामाङ ले गरेका थिए ।कार्यक्रममा प्रेम कुमार गैरेका स्थानीय भाकाका चर्चित गीतहरुले सबैलाई नाच्न बाध्य बनाएको थियो । कार्यक्रमको मुख्य आकर्षण र सबैको केन्द्रबिन्दु मानिएकी गायिका मुनाथापा मगरले लोकदोहोरी गीत गाउदा र यश कुमारको मैले छोएको पनि चल्दैन …. आदि गीत गाउदा दर्शकहरु सबै जना दिल खोलेर नाचेका थिए ।

ह्स७दलित एकता संजाल नेपाल, कुवेत र विश्वकर्मा समाज कुवेतको संयुक्त कार्यक्रममा दर्शकहरुको उपस्थिति उलेख्य रहेको यस कार्यक्रम, काठमान्डौ एयर कार्गोको बिशेष सहयोगमा एवं BEC एक्सचेन्ज सहित कुबेतमा क्रियाशील नेपाली संघसस्था एव व्यक्तिहरुले पनि उतिकै सहयोग र साथ् दिएका थिए ।टिकट काटेर प्रत्यक्ष राष्ट्रिय स्तरका कलाकारलाइ हेरेर मनोरन्जन लिन आएका दर्शकहरु हल खचाखच भरिएर अब्यबस्थित हुदा पनि कयौ दर्शकले उभिएरै मनोरंजन लिएका थिए ।अन्त्यमा दलित एकता संजाल नेपाल, कुवेतका अध्य्क्ष तथा कार्यक्रमका सभापति रमेश नेपालीले कार्यक्रमको समापन गर्दै व्यवस्थापनमा केही कमजोरि रहेता पनि कार्यक्रम अपेक्षाकृत रुपमा सफल बनाउन भूमिका खेल्नु हुने सवै पक्षलाइ आभार व्यक्त गर्दै आयोजकको तर्फ बाट कलाकार एबम आफ्ना सहयोगीहरुलाई धन्यवाद सहित मायाको चिनो ,प्रमाणपत्र र सम्मान प्रदान गरेका थिए ।

जवाफ लेख्नुहोस्

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  बदल्नुहोस )

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.