प्रवासी नेपाली पत्रकारहरूसँग महासंघको अन्तरक्रिया कार्यक्रम सम्पन्न


गोपाल सिवा/काठमाडौं

अक्टोबर १७, काठमाण्डौं । नेपाल पत्रकार महासंघका अध्यक्ष गोविन्द आचार्यले आफू रहेको देशको नियम कानूनको पालना गरी पत्रकारिता गर्न आग्रह गर्नुभयो । कानूनको पालना गर्दागर्दै समस्या आइपरेमा महासंघ सहयोग गर्न तयार रहेको बताउँदै महासंघको आन्तरिक विकासका लागि वैदेशिक शाखाको भूमिका महत्वपूर्ण रहेको बताएका छन्।
अध्यक्ष केसीले नेपाल पत्रकार महासंघले महासंघको वैदेशिक शाखाका पदाधिकारी/सदस्य तथा प्रवासमा रहेर पत्रकारिता गरिरहेका विभिन्न देशबाट नेपाल पुगेका पत्रकारहरूसँग आज छलफल तथा अन्तरक्रिया कार्यक्रम गरेको छ । महासंघ केन्द्रिय कार्यालयमा आयोजित कार्यक्रमलाई सम्बोधन गर्दै उक्त कुरा बताएका हुन् ।

कार्यक्रममा महासंघका पूर्वसभापति हरिहर विरहीले कार्यक्रम आयोजना गरेकोमा महासंघलाई धन्यबाद व्यक्त गर्दै अन्य पेशाका तुलनामा पत्रकारिता पेशा पछाडि रहेको बताउदै वैदेशिक शाखामा रहेका पत्रकारहरुले आफ्नो पेशालाई उपलब्धिमूलक बनाउन नेपालका मुद्दा तथा नेपालको समुन्नतिलाई विश्वसामु उजागर गर्न आग्रह गरे । । त्यसैगरी महासंघका निवर्तमान अध्यक्ष डा.महेन्द्र विष्टले आयोजक महासंघलाई धन्यबाद दिँदै विदेशमा रहेर पत्रकारिता गरिरहेका विभिन्न वैदेशिक शाखाका पत्रकारहरुको प्रशंसा गर्दै पत्रकारिताको विकासका लागि मर्यादित र जिम्मेवार पत्रकारिताको आवश्यकता रहेको कुरामा जोड दिए ।

महासंघका महासचिव रमेश विष्टले नेपाल पत्रकार महासंघ आगामी दिनहरुमा आफ्ना शाखाहरुमार्फत लिनेभन्दा दिने अभिलासाका साथ अघि बढ्ने विचार राख्नु भयो । उहाँले वैदेशिक शाखाका समस्यालाई महासंघको आगामी केन्द्रिय समितिको बैठकबाटै छलफल गरेर अझ प्रभावकारी तथा व्यवस्थित गरिने बताउनु भयो ।

अन्तरक्रिया कार्यक्रममा महासंघ जापान शाखाका अध्यक्ष मोहन घले, सदस्य आनन्द कोइराला, कुबेत शाखाका सहसचिव गोपाल परियार , बेलायत शाखाका पूर्वअध्यक्ष चिरन शर्मा, अष्ट्रेलियाबाट प्रतिनिधित्व गर्ने पत्रकार हेमन्त काफ्ले, अमेरिकाबाट प्रतिनिधित्व गर्ने पत्रकार होमप्रसाद लम्साल, यूरोप शाखाका ओम शर्मा, यूएई शाखाका उपाध्यक्ष निमेश गिरीलगायतले कार्यक्षेत्रका समस्या, चुनौती र अनुभवहरू राखेका थिए ।

Advertisements

जवाफ लेख्नुहोस्

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  बदल्नुहोस )

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.