हङकङ पुगेर पारसले भने- ‘जित बाहेक विकल्प छैन’


विनोद पाण्डे, तस्बिर : हेमन्त श्रेष्ठ, हङकङ
आश्विन २५, २०७४-विश्व क्रिकेट लिग च्याम्पियनसिपमा हङकङविरुद्ध हुने खेलमा नेपालसँग जित बाहेक अर्को विकल्प नरहेको कप्तान पारस खड्काले बताएका छन् । ५० ओभरको दुई खेल खेल्न नेपाली टोली बुधबार बिहान हङकङ आइपुगेसँगै कप्तान पारसले यस्तो बताएका हुन् ।

हङकङ स्थित मिसन रोडको मोङ कङमा रहेको टिन क्वोङ रोड रिक्रिएसन मैदानमा हङकङ र नेपाल विश्व क्रिकेट लिग च्याम्पियनसिपमा शुक्रबार र आइतबार खेल्दै छन् ।

‘च्याम्पियनसिपमा हामी यस्तो स्थितिमा आइपुगेको छ, जहाँ हामीलाई जित बाहेक अर्को विकल्प छैन,’ हङकङ अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थलमा पारसले कान्तिपुरसँग भने, ‘अनुभवको हिसाबले हामी हङकङमा नयाँ जस्तै छौं । पछिल्लो पटक यहा आएर खेलेका खेलाडीमा म र शरद (भेषावकर) मात्र छौं । तर हामीसँग अनुभवी खेलाडी छन् ।’

१२ वर्षपछि नेपाली राष्ट्रिय टोलीले हङकङमा आएर आधिकारिक खेल्न लागेको हो । २००५ मा परेश लोहनीको कप्तानीमा नेपालले एसीसी फास्ट ट्रयाक कन्ट्रिज तीनदिवसीय खेल्न हङकङ आएको थियो । सो टोलीका अहिले पारस र शरदमात्र बाँकी छन् । हङकङ भ्रमणका अर्का अनुभवी खेलाडी शक्ति गौचन अस्वस्थताका कारण यस पटक नेपाली टोलीमा छैनन् । गत वर्ष सन्दीप लामिछानेले हङकङ ब्लिजमा काउलुनबाट खेलेका थिए ।

युवा स्पिनर सुशन भारी र सुशील कँडेल नेपाली टोलीका अर्का दुई स्पिनर हुन् । पारसले शक्तिको अनुपस्थिति नेपाली टोलीका लागि ठूलो घाटा भए पनि यी दुई स्पिनरका लागि अवसर भएको बताए । वसन्त रेग्मी र सन्दीप भएका कारण सुशन र सुशीलले प्लेयिङमै खेल्न पाउने सम्भावना निकै कम रहेको छ ।
च्याम्पियनसिपको अंक तालिकामा हङकङ ११ अंकसहित पाँचौं र नेपाल ८ अंकसहित छैटौं स्थानमा छ । च्याम्पियनसिपको शीर्ष चार टोली २०१९ को विश्वकप छनोटमा पुग्ने छ । नेपालले सातौं तथा अन्तिम चरणमा युएई गएर डिसेम्बरमा युएईसँग खेल्ने छ ।

 

जवाफ लेख्नुहोस्

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  बदल्नुहोस )

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.