उपप्रधानमन्त्री महरा आज चीन जाँदै


२१ भदौ, काठमाडौं । सरकारका उपप्रधान तथा परराष्ट्रमन्त्री कृष्णबहादुर महरा बुधबार चीन भ्रमणमा जाने भएका छन् । चीनका परराष्ट्रमन्त्री वाङ यीको निमन्त्रणामा महरा ६ दिने औपचारिक भ्रमणका लागि आज त्यसतर्फ जान लागेका हुन् ।नयाँ संविधान घोषणापछि चीन भ्रमणमा जाने महरा दोस्रो परराष्ट्रमन्त्री हुन् । यसअघि केपी ओली नेतृत्व सरकारका तत्कालीन उपप्रधान तथा परराष्ट्रमन्त्री कमल थापाले चीनको ६ दिने औपचारिक भ्रमण गरेका थिए ।

परराष्ट्र मन्त्रालयले द्विपक्षीय हित प्रवर्द्धनका लागि महरा चीन भ्रमणमा जान लागेको जनाएको छ । महरासँगै उनको टोलीमा परराष्ट्रका सहसचिव गणेश ढकाल, मन्त्रालयका उपसचिव कुमार राई, महराका प्रेस तथा जनसम्पर्क सल्लाहकार हरि लामिछाने सहभागी हुने छन् । चीनका लागि नेपाली राजदूत लीलामणि पौड्याल, राजनीतिक काउन्सिलर हरिश्चन्द्र घिमिरे, उपनियोग प्रमुख सुशीलकुमार लम्साल चीनमै रहेकाले उनीहरु उतैबाट भ्रमण टोलीमा मिसिने छन् ।

महराले आफ्नो ६ दिने औपचारिक भ्रमणका क्रममा उच्चस्तरीय राजनीतिक भेटघाट गर्नेछन् । चीनले उच्चस्तरीय राजनीतिक भेटघाट गोप्य राख्ने भएकाले यस’bout अझै जानकारी प्राप्त नभएको हो । स्रोतका अनुसार, महराले चीनका प्रधानमन्त्री ली खछियाङसँग भेटवार्ता गर्ने सम्भावना छ ।

परराष्ट्र मन्त्रालय स्रोतका अनुसार, महराको भ्रमणमा ओवीओआर, रेल्वे कनेक्टीभीटीलगायत विषयमा छलफल हुनेछ । महराले भ्रमणका क्रममा नेपाल-चीन सीमामा रहेका सीमा नाका खोल्नेलगायत विषय समेत उठाउने तयारी गरेका छन् ।

महराले गोन्जाओमा स्थापना भएको महावाणिज्य दूतावास कार्यालयको औपचारिक उदघाटन गर्ने कार्यक्रमसमेत तय भएको छ । चीनको गोन्जाओमा ६ महिनाअघि दोस्रो महावाणिज्य दूतावास स्थापना भएको थियो । चीनको स्वशाषित क्षेत्र ल्हासामा यसअघि महावाणिज्य दूतावास स्थापना भएको थियो ।(अन्लाईनखबर )

जवाफ लेख्नुहोस्

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  बदल्नुहोस )

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.