चुनमुन नेपाली परिवारका ब्याडमिन्टन खेलाडीहरु सम्मानित !


मुक काजी (काजी) गुरुङ/ हङकङ
हङकङ नेप्लिज ब्याडमिन्टन एसोसिएशनले अगस्त ६, २०१७ अाईतबारका दिन स्पोर्ट्स डे को अवसर पारेर जोर्डन स्थित कुनचुङ स्पोर्ट्स हलमा ब्याडमिन्टन प्रतियोगिताको आयोजना गरेका थिए। दुई समूह गरि खेलाईएको उक्त एक दिवसीय ब्याडमिन्टन टुर्नामेन्टको मिन्स डबल्सको समुह “ए” तर्फको फाइनल खेलमा ईन्द्र वनेम र प्रबिन पुनको जोडीले बिशाल राई र शुभराज राईको प्रतिस्पर्धात्मक तर सोझो सेटमा पाखा लगाउदै उपाधी कब्जा गरे भने समुह बी तर्फको फाइनल खेलमा चुनमुन नेपाली परिवार हङकङको तर्फबाट खेलेका रबि चन्द्र राई र प्रेम थापाको जोडीले नानी चन्द्र र नन्द चङ्सुको जोडीलाई सिधा सेटमा हराउंदै उपाधी जित्न सफल भएका थिए।
उक्त प्रतियोगिताको समूह ए तर्फ कमानधोज लावती र समुह बी तर्फ चुनमुन नेपाली परिवार हङकङका दिपक केशर राईलाई उत्कृष्ट खेलाडीको रुपमा पुरस्कृत गरिएको थियो। यसरी चुनमुन नेपाली परिवार हङकङ स्थापना भएको छोटो अबधीमा नै चुनमुन परिवारका सदस्यहरुले खेलकुद क्षेत्रमा उत्कृष्ट प्रदर्शन गरेर चुनमुन नेपाली परिवार हङकङको नाम उच्च बनाईदिएको भन्दै उपाधी जित्न सफल चुनमुन नेपाली परिवारका ब्याडमिन्टन खेलाडीहरुलाई चुनमुन परिवारले हिजो १३ अगस्त २०१७ का दिन एक रात्री भोजको आयोजना गर्दै सम्मान गरेका छन।यसैगरि किरांत राई एसोसिएशन हङकङद्वारा सेप्टेम्बर १६, २०१६ का दिन आयोजित यलम्बर ब्याडमिन्टन प्रतियोगितामा उत्कृष्ट खेलाडी घोषित चुनमुन परिवारकै सदस्य मिन बहादुर घलेलाई पनि सम्मान गरेका छन।

बिजेता ब्याडमिन्टन खेलाडीहरुलाई चुनमुन नेपाली परिवार हङकङका अध्यक्ष विजमान गुरुङ र खेलकुद संयोजक गोबिन्द प्रसाईले सम्मान पत्रद्वारा सम्मान गरे । यसैगरि चुनमुन परिवारकै वरिष्ठ सदस्य सचिन थापाले खादा लगाई सम्मान गरे भने अर्का सदस्य दिर्घराज लिम्बुले फूलको गुच्छा प्रदान गरेका थिए। सम्मानकै क्रममा गत अप्रिल ३०, २०१७ का दिन चुनमुन नेपाली परिवार हङकङद्वारा चुनमुन स्पोर्टस हलमा आयोजित एकदिने खुल्ला ब्याडमिन्टन प्रतियोगितालाई सफल पार्नको निम्ति प्रायोजन गर्नुहुने ब्याडमिन्टन खेलाडीद्वय रजिन राई र सञ्जिव राईलाई पनि खादा लगाई सम्मान गरे।
कार्यक्रमलाई चुनमुन नेपाली परिवारकै सचिव लोक राज राईले सञ्चालन गरेका थिए भने अध्यक्ष विजमान गुरुङले बिजेता खेलाडीहरुलाई हार्दिक बधाई ज्ञापन गरे साथै आउंने दिनहरुमा अझ सफलता मिलोस भन्दै अग्रिम शुभकामना पनि ब्यक्त गरे। यसैगरि चुनमुन परिवारलाई माया गरि चुनमुन परिवारद्वारा आयोजित कार्यक्रमहरुलाई आर्थिक सहयोग गर्नुहुने वरिष्ठ ब्याडमिन्टन खेलाडीद्वय रजिन राई र सञ्जिव राईलाई बिशेष धन्यवाद ब्यक्त गर्दै कार्यक्रमलाई समापन गरे।
चुनमुन नेपाली परिवार हङकङका बिजेता तथा उत्कृष्ट घोषित खेलाडीहरु यस प्रकार छन।
१, मिन्स डबल्सको समूह “बी” तर्फको फाइनल खेलमा बिजेता बन्न सफल खेलाडीद्वय रबि चन्द्र राई र प्रेम थापा
२, समूह ” बी ” तर्फ उत्कृष्ट खेलाडी घोषित दिपक केशर राई
३, यलम्बर ब्याडमिन्टन प्रतियोगितामा उत्कृष्ट खेलाडी घोषित मिन बहादुर घले

प्रस्तोता:
मुक काजी (काजी) गुरुङ
हङकङ

Advertisements

जवाफ लेख्नुहोस्

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  बदल्नुहोस )

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.