जनजाति महासंघ कुवेतद्वारा २३ औं विश्व आदिवासी दिवसको सम्पूर्ण तयारी पुरा


युग लामा /  कुवेत 

विश्व भरिका आदिवासी जनजातिहरुले मनाउने २३ औँ विश्व आदिवासी दिवस कुवेतमा पनि आदिवासी जनजाति महासंघ कुवेतको आयोजनामा यहि आउदो अगस्ट ११ शुक्रबारका दिन कुवेतको जिलिब स्थित वेडिङ हलमा केन्द्रिय अतिथिको साथमा धुमधाम मनाउने भएको छ ।

विश्व आदिवासी दिवस ९ अगस्टमा भए पनि कुवेतमा समयानुकुल ख्याल गर्दै अगस्ट ११ तारिक आदिवासी जनजाति महासंघको पुर्व महासचिब तथा जनजाति आन्दोलनको अभियान्त आङकाजी शेर्पाको प्रमुख आतिथ्यमा आदिवासी जनजाती महासंघ कुवेतले २३औं विश्व आदिवासी दिवस मनाउने भएको छ ।

“विश्वभरका आदिवासी जनजाती एक होऔं, आजको आवश्यकता हाम्रो एकता र हाम्रो एकता भनेको हाम्रो सहभागीता” नारा अनि आफ्नो धर्म, लिपी, भेषभुषा, कला र संस्कृतिलाई सम्मान गरियोस् भन्ने मागका साथ विश्वभरका आदिवासीहरुले आदिवासी दिवस भब्य रुपले मनाउने गरेको पाईन्छ ।

हिजो फर्वानिया स्थित कुवेत अध्यक्ष रमेश राइको अध्यक्षतामा बसेको बैठकले २३ औँ आदिवासी दिवसको सम्पूर्ण तयारी पुरा भएको महासचिब अमृत तामाङले परदेशी खबरलाई बताउनु भयो । राजदूतावास कुवेत लगायतका कुवेतमा क्रियाशील बिभिन्न संघसस्थालाई पत्राचार गरि सकेको र पत्र प्राप्त नभएको खण्डमा यसै समाचारलाई आधिकारिक पत्र मानि कार्यक्रममा उपस्थित भैदिन हुन पत्रकार, समाजसेवी, बुद्दिजिबी, नेपाली दाजुभाइ तथा दिदीबहिनी कुवेतवासी नेपालीहरुलाई आदिवासी जनजाती महासंघ कुबेतले हार्दिक निमन्त्रणाका साथ् अनुरोध पनि गरेका छन् ।

कार्यक्रमलाई थप मनोरन्जनको लागि कुवेतका बिभिन्न जनजाती संस्थाहरुले आ-आफ्नो पहिचान झल्कने गीत, नृत्य, झाकी र अन्य साँस्कृतिक प्रस्तुतिहरु समेत हुने भएका छन ।

कार्यक्रम: २३ औं विश्व आदिवासी दिवस
मिति: अगष्ट ११ ,२०१७ शुक्रबार
समय: दिनको ठिक १२ बजे देखी
स्थान:जिलिव वेडिङ हल कुवेत

Advertisements

जवाफ लेख्नुहोस्

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  बदल्नुहोस )