लुम्बिनी समाज नेपाल कुवेतद्वारा भगिरथ बचाउ अभियानको सुरुवात


कुबेत नेपालडटकम

लुम्बिनी समाज नेपाल कुवेतले आज देखि १ महिने भगिरथ बचाउ अभियानको सुरुवात गरेको छ। नवलपरासी बर्दघाट नगरपालिका वार्ड न.१२ घर भई १८ महिना यता कुवेतमा काम गर्दै आएका ४५ बर्षीय भागीरथ चापागाईंको उद्दारको लागी भन्दै समाजले एक महिने अभियानको सुरुवात गरेको हो । २० न. खादिम भिसामा कुवेत पुगेका चापागाईं केही समय यता त्यहि भिसामा अर्को कम्पनिमा सेकुरिटीगार्डको काम गर्दै आएका थिए ।

गत जनवरी ७ तारिक साझ ७ बजे तिर महाबुल्लाहको सडक पार गर्ने क्रममा कारको ठक्करबाट घाइते भएका चापागाईंलाई करिव २ महिना कुवेतको आदान हस्पिटलको आइसियु कक्षमा राखेर उपचार गरिएको थियो भने हाल ३ महिना देखी उक्त हस्पिटलको १२ न. वार्डमा सारिएको छ । बोल्न खान हिंड्न नसक्ने अवस्थामा रहेका उनको लागी लुम्बिनी समाज नेपाल कुवेतले आर्थिक एवं भावानात्मक सहयोग गर्दै आएको छ ।

कुवेतका विभिन्न मिडियामा समाचार देखेपछी लुम्बिनी समाज नेपाल कुवेतका महासचिव रुपेन हमाल र सोही सस्थाका सकृय सदस्य श्रीकृष्ण भण्डारी ज्यु हस्पिटलमा बिरामी लाई भेट्न पुग्नु भएको थियो भने तत्पश्चात हाल सम्म प्रत्यक्ष रुपमा सहयोग गर्दै आउनु भएको छ । दुर्घटनामा परि पासपोर्ट पनि गुमेको र भिसाको म्याद पनि सकियको हुनाले लुम्बिनी समाज द्वारा कुवेत दूतावास को सहयोगमा पासपोर्ट बनाउने र उहाँ को स्पोन्सरलाई भेटी भिसा लगाउने काम पनि लुम्बिनी समाज कै मातहतबाट भएको छ।

पछिल्लो समयमा बिरामीको अवस्था बुझ्ने क्रममा बिरामी लाई निको पार्न को लागि पारिवारिक बातावरणको खाचो महसुस भएको र डक्टरको समेत यस्तै राय रहेको बुजिएपछी लुम्बिनी समाज नेपाल कुवेतले उनलाई नेपाल फर्काउन यस्तो अभियान चलाएको जनाएको ।

जवाफ लेख्नुहोस्

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  बदल्नुहोस )

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.