गीतकार लक्ष्मी राईको ‘तिमीलाई पाउन’ म्यूजिक भिडियो सार्वजनिक


अमित चामलिङ,कुबेत
गीतकार लक्ष्मी राईको नयाँ गीत ‘तिमीलाई पाउन’ को म्यूजिक भिडियो युट्यूब मार्फत भर्खरै बजारमा सार्वजनिक भएको छ । हाइलाइटस नेपालले उनको गीत सार्वजनिक गरेका हुन ।

पूर्वी नेपालको भोजपुर रामप्रसाद राई गाउँपालिका ओख्रेमा जन्मिएकी गीतकार लक्ष्मी राई कहिले लण्डनको चिसो सिरेटोसंग साउती मारिरहेकी हुिन्छन् कहिले बाल्टिक सागरको किनारमा जीवनको गीत खोजिरहेकी हुन्छिन् ।तिनै पहाडी भञ्जाङ समुन्द्रका छालहरु उनको गीतका जराहरु हुन । भर्खरै सार्वजनिक भएको ‘तिमीलाई पाऊन’ गारो भो म्युजिक भिडियोले त्यसको पुष्टि हुन्छ । मनमा तरङ्गीत भावनाहरुलाई सिर्जना मार्फत पस्किन गीतकार निक्कै सिपालु देखिन्छ ।

धेरै प्रेमिल गीतहरुमा मन परेको मान्छेको तारिफ हुन्छ, वर्णन हुन्छ तर यो गीत अलि भिन्न तरिकाले प्रस्तुत गर्ने कोशिस गरिएको छ । आखिर मान्छे हुनुको आधारभूत कुरा सबैसंग मिल्छन् तर पनि तिमीलाई पाउन गाह्रो भो भन्ने विषय नै यस गीतको मुख्य थीम हो । गीतले भन्छ तिमी आकाशको तारा होइनौ, सागरको मोति पनि होइनौ, छितिजको दृष्य पनि होइनौ, सुनचाँदीले बन्या पनि होइनौ, स्वर्गकी परि पनि होइनौ, अजम्बरी बुटी पनि होइनौ ….
मायाप्रेममा वर्गले कति फरक पार्छ भन्ने यस गीतमा देखाइएको छ । काठमाण्डौ उपत्यका आसपासमा सुटिंग गरिएको म्यूजिक भिडियो सोनाम पाख्रिनले निर्देशन गरेका हुन । गौतमराज राईको निर्माण, राकेश राईको स्वर र संगीत रहेको गीतमा रोशन लामा र अनुशा लामाका जीवन्त अभिनय हेर्न पाईन्छ । अमृत सुनुवारको छायांकन रहेको यो भिडियो स्तरिय रहेको छ ।
उनीद्वारा रचित केही गीतहरु यस अघि नै सार्वजनिक भइसकेका छन । ऊनी संगीतमा लाग्नुको सन्तुष्टि मिलेको बताउँछिन् भन्छिन् सिर्जना मार्फत जीवन, समाज र आफ्नो देशलाई परदेशबाट खोज्दा भिन्नै सन्तुष्टि मिलेको महसुस हुन्छ। लोकप्रियता र आयस्रोतको लागी यता नहेलिई सामाजिक परीघटानालाई बिम्बमा उठान गरेर गीत सृजना गर्नु ऊनीको भित्रि चाहाना हो ।

Advertisements

जवाफ लेख्नुहोस्

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  बदल्नुहोस )

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.