५०७७ औं यलेदोंग उभौली साकेला पर्व मकाउमा भब्यताको साथ सम्पन्न।


कर्ण बहादुर अधिकारी मकाउ,चीन।
चीनको स्वशाशित क्षेत्र मकाउमा नेपालको मौलिक धर्म, रीति रीवाज र संस्कृतिलाई संरक्षण गर्नु पर्दछ भन्दै मकाउमा रहेको राईहरूको जातीय संस्था किराँत राई यायोख्या मकाउले ताईपा हाक्सा बीच स्थित समुन्द्री तटमा २८/०५/२०१७ आईतबारको दिन सयौको संख्यामा मकाउमा रहेका नेपाली दाजुभाई तथा दिदी बहिनीहरूको उपस्थिति गराएर बिबिध कार्यक्रमका साथ ५०७७ औं यलेदोंग उभौली साकेला पर्ब भब्यताका साथ मनाएको छ।

उक्त कार्यक्रममा प्रमुख अतिथी किराँत चुम्लुङ याक्थुम मकाउका अध्यक्ष अमारीका लिम्बु,बिशेष अतिथि गैर आबासीय नेपाली संघ मकाउका अध्यक्ष मुकेश कुमार बरूवाल,अतिथि नेपाली समाज मकाउका उपाध्यक्ष युवराज न्यौपाने,मकाउ तामाङ घेदुङका उपाध्यक्ष राजु तामाङ,अतिथि शेर्पा समाज मकाउका प्रतिनिधि ग्यालजेन शेर्पा लगाएत बिभिन्न संघ संस्थाको प्रतिनिधिहरूले हामी र हाम्रो रीति रीवाज धर्म संस्कृतिका ’boutमा खुलेरै चर्चा परिचर्चा गरेका थिए।यसरी हामी बिदेशी भूमिको जुन सुकै कुनामा र जस्तो सुकै अबस्थामा रहे पनि हामीले हाम्रो संस्कार र संस्कृतिका पर्वहरूलाई निरन्तरता दिन सकेको खण्डमा भावी पुस्ताहरूलाई पनि सहज हुने थियो भन्नु हुन्छ किराँत राई यायोख्या मकाउका अध्यक्ष भिम कुमार राई।

यसरी बिदेशी भूमिमा बेला बेलामा हुने कार्यक्रमहरूले नेपाली नेपाली बीचको भाईचाराको सम्बन्ध प्रगाढ हुने,हामीले हाम्रो संस्कृतिको पनि जगेर्ना गर्न सकिने र मकाउमा रहेका संघ संस्थाका प्रतिनिधिहरूको पनि भेटघाटको वाताबरण सृजित भएको छ।उक्त कार्यक्रमको सभापतित्व किराँत राई यायोख्या मकाउका अध्यक्ष भिम कुमार राईले गर्नु भएको थियो भने स्वागत मन्तव्य यायोख्याकै उपाध्यक्ष प्रदिप कुमार राईले गरेका थिए।त्यसरी नै कार्यक्रमको संचालन यायोख्या मकाउका सक्रिय सदस्य कृष्ण याम्फूले गरेका थिए।

Advertisements

जवाफ लेख्नुहोस्

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  बदल्नुहोस )