दाहाल भन्छन्-‘चीन भ्रमण उपलब्धिपूर्ण भयो


सन्तोष घिमिरे
काठमाडौः प्रधानमन्त्री पुष्पकमल दाहालले भ्रमण उपलब्धिमूलक भएको बताएका छन् । अन्तराष्ट्रिय विमानस्थलको भिआइपी कक्षमा बोल्दै दाहालले चीनमा भएका सबै राजनीतिक भेटवार्तामा सबै राजनीतिक दलको सहमतिमा नोपालमा चुनाव होस् भन्ने चाहेको बताए ।

प्रधानमन्त्री दाहालले भ्रमणले सम्बन्धलाई सुदृढ र बिस्तार गर्र्दै नयाँ उचँईमा पुर्‍याउन महत्वपूर्ण भूमिका खेलेको उल्लेख गरे । चिनियाँ राष्ट्रपति सि जिन पिङ लगायत उपप्रधानन्त्री झाङ गा वली, वाङ याङसँगको भएको भेटवार्ताबाट सहकार्य मजबुट पार्न महत्वपूर्ण भूमिका खेलेको बताए ।
चीनले अगाडि बढाएको वान बेल्ट वान रोड अवधारणमा नेपाल चाँडै सदस्य बन्ने गरी सम्झौतापत्रमा हस्ताक्षर हुने उनको भनाई थियो ।त्यस्तै चीनबाट नेपालतर्फ रेलबिस्तार, सीमापार सडक र रेल सञ्जाल, रसुवागढी र तातोपानी नाकाको स्तरउन्नतिलगायत विषयमा कुराकानी भएको प्रधानमन्त्री दाहालले बताए ।
प्रधानमन्त्रीलाई स्वागत गर्न अन्तराष्ट्रिय विमानस्थलमा सभामुख ओनसरी घर्ती, उपप्रधानमन्त्रीहरु कमल थापा, विमलेन्द्र निधि, कृष्णबहादुर महरा पुगेका थिए ।(अन्नपूर्ण)

जवाफ लेख्नुहोस्

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  बदल्नुहोस )

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.