तमू समाज कुवेत ले “च्या-ल्होसार” एक रमणीय ठाउँ मनाइने


कुवेत नेपालडटकम

1तमू (गुरुङ) हरुको मौलिक तथा सास्कृतिक पर्व तमू ल्होसार यो बर्षको “प्र” ल्होसार(बाँदर वर्ग) को बिदाई र च्यह ल्होसार (चरा वर्ग) आगमन लाई बिगतका बर्षहरुमा झै यो पटक पनी कुवेतमा भब्य किसिमले मनाउने गरी तयारी अन्तिम चरणमा पुगेको जानकारी तमु समाज कुवेतले जानकारी दिएको छ ।

रोजगारीको सिलसिलामा प्रवासमा छरिएर रहेका तमू (गुरुङ्) दाजुभाइ तथा दिदीबहिनीहरु लाई एक शुत्रमा बाँधी आफ्नो ऐतिहासिक एवं मौलिक परम्परा, संस्कृति र धार्मिक पहिचानलाई जगेर्ना गर्ने तथा समय, परिस्थिती अनुरुप प्रवासमा कृयाशिल अन्य नेपाली सँघ-संस्थाहरु सँग हातेमालो गर्दै सामाजिक कार्यहरु गर्ने उद्देश्य लिई सम्पूर्ण तमूहरुको साझा संस्थाको रुपमा ईस्वी सम्वत २००९ मा यस कुवेत नगरीमा तमू समाज, कुवेतको जन्म भएको हो ।

यसपाली को तमू ल्होसार एक रमणीय ठाउँ कुवेत को चालेटमा पृथक ढङ्गले विभिन्न खेलकुद र संस्कृति कार्यक्रम र बार्बक्युका साथ धुमधाम तरिकाले मनाउने भएको छ। खेल मा (छेलो हान्ने)रसी (डोरी) तान्ने, म्युजिकल चियर र हाडी फोड्ने जस्ता खेल हुने छ। भने कार्यक्रम हरु सगै च्या ल्होसारको अवसरमा शुभकामना आदान प्रदान तथा तमु हरुको संस्कृति झल्किने किसिमको विभिन्न तमु भाषाको गीतहरूमा नृत्य प्रस्तुत हुनेछ, “प्र” ल्होसार(बाँदर वर्ग) को बिदाई र च्यह ल्होसार (चरा वर्ग) बर्गको स्वागत गर्दै तमू समाज, कुवेतले ल्होसार पर्व एक समावेशी ढंगबाट मनाउने भएको छ। कार्यक्रममा तमु जेष्ठ नागरिक बाट स्याई स्याई गर्ने र आशिर्बाद लिने कार्यक्रम प्रमुख मानिन्छ । भने ल्होसार कार्यक्रम स्थल सम्म आउनलाई तमु समाज कुबेत ले निशुल्क यातायातको ब्यबस्था गरिएको छ। तपाईं हरुलाइ बस चढ्ने समय र स्थान चाडै नै जानकारी दिने समाज को अध्यक्ष खोप गुरुङ ले बताउनु भएको छ।

कार्यक्रम हुने मिती:डिसेम्बर ३० तारिक २०१६ शुक्रबार

कार्यक्रम : तमु च्या ल्होसार

कार्यक्रम हुने स्थान: हिजुल कब्द एरिया ब्लक न ३ भिल्ला न ४४ ,स्त्रीट न ९ कबड, कुबेत (कुवेती चलेट)सुलेबियाको होलसेल सब्जी मार्केट भन्दा १५ किलोमीटर अगाडी र सिटिबाट लगभग ४० किलोमीटर
कार्यक्रम हुने समय: मध्यान्ह १२ बजे देखी बेलुकी ९ बजे सम्मा
आयोजक : तमु समाज कुबेत

Advertisements

जवाफ लेख्नुहोस्

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )