दिल्लीमा नेपाल र भारतबीच तीन सम्झौता


nepal-vs-india-57dbaf37cfc388-49660030नयाँ दिल्लीः प्रधानमन्त्री पुष्पकमल दाहाल ‘प्रचण्ड’को भारत भ्रमणका क्रममा दिल्लीमा नेपाल र भारतबीच तीन सम्झौता भएका छन् । प्रधानमन्त्री प्रचण्ड र भारतीय समकक्षी नरेन्द्र मोदीको उपस्थितिमा नेपाल र भारतबीच तीन सम्झौता भएका हुन् । तीन मध्ये पहिलो सम्झौतामा चर्चित हुलाकी मार्ग निर्माण सम्बन्धि विषयलाई उल्लेख गरिएको भारतीय विदेश मन्त्रालयका प्रवक्ता विकास स्वरुपले सार्वजनिक गरेका छन् ।

agreementत्यस्तै दोस्रो सम्झौता नेपालमा गत वर्ष २०७२ वैशाखा १२ गते गएको भूकम्पपछिको पुनःनिर्माणका लागि सहुलियतपूर्ण ऋण सम्बन्धी रहेको छ । त्यसैगरी तेस्रो सम्झौतामा भारतले पुनःनिर्माणकै लागि ७ सय ५० मिलियन डलर सहुलियत ऋण दिने विषय उल्लेख गरिएको छ ।(अन्नपूर्ण पोस्ट )

Advertisements

जवाफ लेख्नुहोस्

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  बदल्नुहोस )

w