कुवेतमा खपाङ्गी शोक सभा सम्पन्न


जय आले, कुवेत

1०३ सेप्टेम्बर २०१६ । नेपाल मगर सँघका पुर्व अध्यक्ष, पुर्व मन्त्री तथा आदिबासी जनजातीका अभियान्ता स्वर्गिय गोरे बहादुर खपाङ्गी मगरको आठौं पुण्य तिथीको अवसरमा हिजो कुवेतमा शोक सभा तथा श्रद्धान्जली कार्यक्रम सम्पन्न भएको छ ।

मगर सँघ कुवेतले फर्वानियाको नेपाली सभा गृहमा आयोजना गरेको उक्त कार्यक्रममा मगर सँघ कुवेतका अध्यक्ष मित्र बहादुर सिंज्याली मगरको अध्यक्षता रहेको थियो भने कार्यक्रमलाई सचिव शैलेन्द्र थापा मगरले सञ्चालन गरेका थिए । स्वर्गिय मगर अग्रज नेता खपाङ्गीको स्‍मृतिमा एक मिनट मौन धारण गरेपश्चात सँघका सल्लाहाकार तथा पुर्व महासचिव जय आले मगरले मन्तव्यद्वारा उपस्थित सबै शुभचिन्तकहरुलाई स्वागत गरेका थिए ।

2कार्यक्रममा सँघका प्रथम उपाध्यक्ष मनु भुजेल मगर, दित्तिय उपाध्यक्ष बसन्त थापा मगर र महिला आरक्षण उपाध्यक्ष मधुमाया मगरले स्वर्गिय नेता खपाङ्गीको मृत आत्मको चिर शान्तिको कामना गर्दै वहाँको जीबनी र वहाँले मगर समुदाय लगायत सिङ्गो आदिवासी जनजाती तथा उत्पीडित वर्गहरुलाई देखाएका सकारात्मक मार्गहरुको ’boutमा चर्चा गरेका थिए भने उपस्थित सबैले स्वर्गिय नेता खपाङ्गीको तस्विरमा माल्यार्पण गरे ।

स्वर्गिय नेता खपाङ्गी देशमा संचालित रहेका हरेक संरचनामा एकल जातिय, एकल भाषिक, एकल साँस्कृतिक र एकल धार्मिक एकाधिकार हुनु हुँदैन र वास्तविक विविधतालाई संस्थागत गर्दै समानताका लागि जातिय जनसंख्याको आधारमा समानुपातिक समावेशी नीति निर्माण गर्नु पर्दछ भनेर अभियान चलाऊने एक प्रमुख अभियानता र मगर सँघ केन्द्रिय समितिलाई ४ कार्यकालसम्म हाँकेका र नेपाल सरकारको मन्त्री भईसकेका निडर नेता र एक स्पष्ट वक्ता थिए ।

3अन्त्यमा शोक सभालाई समापन गर्दै अध्यक्ष मित्र सिंज्याली मगरले नेता खपाङ्गीको निधनले मगर समुदाय र आदिवासी जनजाती तथा उत्पीडित वर्गहरुमा मात्र नभई आज देशले नै एउटा कुशल नेत्रित्व गुमाएकोले भावी दिनमा बन्न सक्ने मुलुकको संरचनामा अतुलनिय क्षति पुग्न सक्ने बताउँदै श्रद्धान्जली अर्पण गरे ।

54

Advertisements

जवाफ लेख्नुहोस्

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  बदल्नुहोस )

w