जर्मनीलाई पेनाल्टी सुटआउटमा पराजित गर्दै ब्राजिलले ओलम्पिकमा ऐतिहासिक स्वर्ण पदक जिते


brओलम्पिकमा ऐतिहासिक स्वर्ण पदक यो जितसंगै ब्राजिलले गत विश्वकपमा जर्मनीबाट पाएको ७–१ गोलको पराजयको बदला पनि लियो। ब्राजिलको ऐतिहासिक मराकाना रंगशालामा उत्रिँएको घरेलु टोलीले निकै उत्कृष्ट खेल पस्केको थियो । निर्धारित समयको खेल १–१ गोलको बराबरी र अतिरिक्त ३० मिनेटमा पनि कुनै टोलीले गोल खेल्न नसकेपछि खेल पेनाल्टीतर्फ धकेलिएको थियो।

जसमा पहिलो ४ पेनाल्टीमा दुवै तर्फका खेलाडीले गोल गरेका थिए। तर, पाँचौ पेनाल्टी हान्न आएका जर्मनीका निल्स पिटर्सनको बल ब्राजिलका गोलरक्षक वेभर्टनले उत्कृष्ट बचाउ गरे। यसपछि निर्णायक अन्तिम पेनाल्टी प्रहार गर्न आएका नेइमारले गोल गर्दै ब्राजिललाई ऐतिहासिक विजय दिलाए। यसअघी खेलको २६ औं मिनेटमा ब्राजिलका ट्रेडमार्क उत्कृष्ट फ्रिकिक प्रहर गर्दै गोल गरे ।

br2खेलको पहिलो हाफमा ब्राजिलले १-० को अग्रता लियो । एक गोलले पछि परेपछि जर्मनी दबाबमा देखियो । तर दोसो हाफको ५९ औं मिनेटमै जर्मनीका कप्तान म्याक्स मेयरले गोल गरे। टोल्यानको क्रसमा ब्राजिलको डिबक्समा अनमार्क रहेका म्याक्सले गोल गर्दैखेल बराबरीमा ल्याएका थिए। त्यसपछि दुवै टोलीले गोल गर्न प्रयास गरे पनि गोल गर्न सकिएन र खेल अतिरिक्त समयलाई धकल्दै पेनाल्टीमा पुगेको थियो । जर्मनीबाट माथेस जिन्टर, सर्गे जिनाब्रे, जुलियान ब्रान्डेट र निकलस सुइलेले गोल गरे। जर्मनीका पिटर्सनको गोल भने ब्राजिली गोलरक्षकले रोके।

गोलको खुशी ब्राजिलबाट रेनाटो अगुइस्टा, मार्कुनोस, राफायल अल्कान्टारा, लुवान र नेइमारले गोल गरे। पाचौं पटक विश्वकप जिओतेको ब्राजिलले यसअघी ओलम्पिकमा स्वर्ण पदक जितेको थिएन ।

Advertisements

जवाफ लेख्नुहोस्

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / बदल्नुहोस )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / बदल्नुहोस )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / बदल्नुहोस )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / बदल्नुहोस )