लोक गायक तथा गीतकार प्रेम कटवालको “क्यारुम् तनि” गीत सार्वजनिक


13329679_10201789179367865_1480327230_nपूर्वी खोटांग जिल्लाको दिक्तेल-११ मा जन्मिनु भएका सर्जक प्रेम कटवाल “जिजीवीषा” ले आफ्नो शब्दमा बहुचर्चित गायक राजेस पायल राईको आवाज अनि अहिलेका एकदमै चर्चित अनि लोकप्रिय संगितकार डी. आर. अटुको संगितमा “क्यारुम् तनि” गीत यू ट्यूबमा सार्वजनिक गरि गीत संगितको क्षेत्रमा नौलो आयाम थपेका छन।
लिम्दुमी क्रियसनको सामाजिक सन्जाल च्यानलमा सार्वजनिक गरिएको उक्त गीत हेर्ने र मन पराँउनेको संख्या पनि ह्वात्तै बढेको छ। लोक दोहोरी क्षेत्रमा पनि आफूलाई उत्तिकै रुची रहेको बताँउने कटवालले बिभिन्न स्टेज प्रोग्राम साथै जिल्ला ब्यापी खुल्ला लोक दोहोरी प्रतियोगितामा पनि ४ पटक सम्म प्रथम स्थान हाँसिल गरिसकेका छन्।

गत बर्ष आफ्नै लय शब्दमा गायक प्रकाश कटुवाल र देबी घर्तीको आवाजमा “के छ ए साली” भन्ने कमेडी गीत साथै आफ्नै स्वर/शब्द र बी. बी. अनुरागीको लयमा गायिका टीका पुनसँग “पिरै पिरले यो मन रोको छ” गीत बजारमा ल्याएर चर्चा कमाई सकेका कटवालले उक्त “क्यारुम् तनी” गीतलाई आफ्नो आँउनै लागेको आधुनिक एल्वम “जिजीवीषा” मा समावेस गर्ने कुरा बताउछन्। कटवाललाई सांगितिक सफलताको शुभ कामना!!

Advertisements

जवाफ लेख्नुहोस्

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / बदल्नुहोस )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / बदल्नुहोस )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / बदल्नुहोस )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / बदल्नुहोस )