कुवेतमा उभौली चाड आगामी ३ तारिकमा मनाउदै, कार्यक्रमको लागि सम्पूर्ण तयारी पुरा


नैनकला राई, कुवेत,

13336439_977143829049772_1569438644_nमे ३१ – किरातीहरुको महान पर्व उभौलीको अवसर पारेर आयोजक किरात राई यायोक्खा कुवेतले आगामी जुन ३ तारिकका दिन हुन गैरहेको शुभकामना आदानप्रदान तथा चिया पान कार्यक्रमको लागि सम्पूर्ण तयारी पुरा भएको छ l

स्थापनाकाल देखिनै सकृय रही किरात राईहरुको उधौली र उभौली चाडहरु नियमित रुपमा मनाउदै कुवेतका बिभिन्न कार्यक्रमहरुमा सांस्कृतिक झाँकीहरु प्रस्तुत गर्दै सबैको मन जित्न सफल हुदै आएको संस्थाले यसपटक पनि यले दोङ ५०७६को उभौली चाड किरातीहरुको मौलिकता झल्काउने झाँकी साकेला सिलीका साथ् प्रस्तुत हुने भएको जानकारी संस्थाका अध्यक्ष्य रमेश राईले कुबेत नेपालडटम लाई जानकारी दिएका छन् l

वैशाखे पुर्णिमामा शुरु हुने यो उभौली पर्व किरात समुदायले बालीनाली लगाउने समय सुरु भएकोले अन्नपात सप्रियोस् भन्ने कामना गर्दै किरात राई, लिम्बू, याक्खा र सुनुवारहरुले मनाउने गर्छन् । वर्तमान समयमा उभौली पर्व किरात समुदायको वसोवास गर्ने क्षेत्रहरुमा मात्रै नभएर देश विदेशमा हर्सोल्लासका साथ् मनाउदै आएका छन् ।

यसै अवसरमा संस्थाको अध्यक्ष राईले सबै किराती तथा गैर किरातीहरुको सुख, शान्ति र समृद्धिको कामना गर्दै यसले साम्प्रदायिक सम्बन्धलाई थप मजवुत पार्ने विश्वास गर्दै कुवेतमा रहनुहुने सम्पूर्ण संघ संस्थाका प्रतिनिधि एवं समाज सेवी, बुद्धिजिबी, पत्रकार , कलाकार र खेलप्रेमीहरुलाइ पत्रचार गरिसकेको र यदी कोहि छुट्नु भएकोमा यसैलाइ आधार मानि गरिमामय उपस्थितिको लागि आग्रह हरेका छन् l

कार्यक्रमको विवरण

मिति : ०३ जुन २०१६, शुक्रबार
समय : दिनको ठिक ११:०० बजे
स्थान : प्यारागन रेस्टुरेन्ट (के पि टि सि बसपार्क) मुर्गब कुवेत
आयोजक : किरात राई यायोक्खा कुवेत

जवाफ लेख्नुहोस्

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  बदल्नुहोस )

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.