कुवेतमा एक नेपाली चेली कम्पनीकै हाकिमबाट बलात्कृत,न्यायको खोजीमा


हाम्रो संचार संवाददाता

timthumb-1-2कुवेत, मार्च ७- कुवेतमा एक नेपाली महिला कम्पनीकै एक मानिसबाट बलात्कृत भएकी छिन |चितवन घर भएकी ३१ बर्षिय तामांग थर भएकी (नाम नखुलाउने सर्तमा) गत शुक्रवार बेलुका ४ बजेतिर उनको कम्पनीकै ठुलो मानिसबाट बलात्कृत भएकी हुन |

कुवेतको एक कम्पनी मार्फत अस्पतालमा वेटरको काम गर्ने ती महिलालाइ कम्पनीको मानिसले ड्रेस साटन जाऊ भनी उसको कोठामा लगी बलात्कार गरेको ऊनि सुनाउछिन |ऊनि फेरी थप्छिन “शरीरमा नमिल्ने ड्रेस छोटो थियो उसले आउ ड्रेस साटन जाऊ भन्यो र गए गाडीमा बस्न भनेर एउटा ठुलो विल्डिङको कोठामा लगेर बलात्कार गर्यो र कसैलाई नभन्न धम्की दिएर छोडिदियो |”

८ महिना पहिले कुवेत आएकी ती महिलाको खासै कसैसग चिनजान छैन | घटना पछि भेटेजतीलाइ सुनाएकी छीन कोही कसैबाट सहयोगको आश्वशन नदिएको गुनासो गर्छिन “कसैले साथ दिएनन बरु डर देखाउछन बिरानो ठाउ बोलिदिने र सुनिदिने कोही छैन अब के गरौ इज्जत लुटियो म माथी अपराध भयो अफिसमा फोन गर्दा घटना जटिल भएको र मिलाऊन नसकिने भन्दै धर्मेन्द्र नाम गरेको एक नेपालीले हल्ला नगर्न र चुप लाग्न दबाब दिए ।”

रुवाबासी गर्दै आईतबार दुताबास पुगेकी उनि न्यायको लागी दुताबास पुगेर घटनाको नालिबेली सुनाउदा पनी दुताबासले खासै चासो नदिएको उनको भनाई छ | दुताबासका कर्मचारीको एकै स्वर छ “२४ घण्टा नाघ्यो उजुरी गर्न ढिला भयो फेरीपनी न्याय दिलाऊन हामी कोशिष गर्छौ |”

यस घटनाका ’boutमा हाम्रो संचार डटकम सग कुरा गर्दै दुताबासकी श्रम सहचारी गोमा ढकाल भन्छिन “आज शिवरात्रीको छुटटी हुनाले केश दर्ता हुन सकेन भोली केश दर्ता गर्न भनेका छौ प्रमाण पुगेसम्म न्यायका सकेसम्म हाम्रो तर्फबाट सक्दो प्रयास हुनेछ ।”

ड्युटी जान कम्पनीले दबाब दिईरहेको भएपनि न्याय नपाए सम्म ड्युटी नजाने बताउछिन |

Sorch hamrosanchar.com

जवाफ लेख्नुहोस्

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  बदल्नुहोस )

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.