नेपाललाई इन्धन संकटबाट मुक्त गर्न तयार छौं : चीन


china69काठमाडौं, कार्तिक ११ । चीनले नेपाललाई इन्धन संकटबाट मुक्त गराउने बताएको छ । चिनियाँ विदेश मन्त्रालयकी प्रवक्ता हुवा चुन्याङले नेपाल सरकारले अनुरोध गरेबमोजिम इन्धन सहायता उपलब्ध गराएर इन्धन संकटबाट नेपाललाई मुक्त गराउन चीन तयार रहेको बताएकी हुन् ।नेपाललाई इन्धन उपलब्ध गराउने विषयमा अहिले दुई पक्षबीच गहिरो संवाद भईरहेको चिनियाँ विदेश मन्त्रालयले आयोजना गरेको नियमित पत्रकार सम्मेलनमा प्रवक्ता चुन्याङले बताईन् । चीनबाट ईन्धन आपूर्ति गर्ने सम्बन्धमा आज प्रारम्भिक समझदारी हुनसक्ने बताईएको छ ।चीनवाट अनुदानस्वरुप प्राप्त पेट्रोल काठमाडौं आईपुग्न अझै केही समय लाग्ने भएको छ । तिब्बतको केरुङबाट काठमाडौंसम्म पेट्रोल ढुवानी गर्न आवश्यक ट्याङ्कर प्रवन्ध गर्न नसक्दा पेट्रोल राजधानीसम्म आइपुग्न अझै केही लाग्ने भएको हो ।
चीनले ट्याङ्कर, चालक र सहचालकको विवरण मागिरहेको छ भने ढुवानी व्यवासायीहरुले उनीहरुको सुरक्षा र बीमाको माग गरिरहेका छन् ।
नेपालले चीनसँग सम्झौता गरि पहिलोपटक पेट्रोल आयात गर्न लागेकाले सबै प्रक्रिया पुरा गर्न अनिवार्य भएको आयल निगमले जनाएको छ । उता चीनबाट अनुदानमा आउने पेट्रोलको पहिलो खेप केरुङ आईपुगेको बताईएको छ । चीनले तिब्बतको राजधनी ल्हास्सासम्म पाईपलाईनबाट ईन्धन ल्याउने गरेको छ । त्यहाँबाट सिगात्सेसम्म रेलमार्फत ढुवानी गरिनेछ भने सिगात्सेबाट केरुङसम्म चिनियाँ ट्यांकरहरुले तेल ल्याउनेछन् ।
केरुङबाट काठमाडौंसम्म झण्डै १७२ किलोमिटरको दुरीमा भने नेपाली ट्यांकरहरुले तेल ढुवानी गर्नेछन् ।(इमेज )

जवाफ लेख्नुहोस्

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  बदल्नुहोस )

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.