दुर्घा ढुङेलको परिवारलाई आर्थिक सहयोग जुटाउने अभियान ,११ सेप्टेम्बरमा श्रदाञ्जली कार्यक्रम गरिदै ।


ईन्द्र भुसाल,कुवेत
Durgaगत हप्ता मात्र ६ घण्टाको फरकमा दुईजना नेपालीहरुको कुवेतमा हिर्दयघात बाट मृत्‍यु भयो अनी दुबै जना झापा निवाशी थिए। दिनभरी एन आर एन ए कुवेतको उमेदबारी दर्तामा ब्यस्त भएका झापाली समाज कुवेतका सचिब दुर्गा दुङेलको हिर्दयघातको कारण मृत्‍यु भएको खबर फैलिएको केही समय पछी अर्का खबर आयो झापा कै कुमार पौडेलको मृत्‍यु पनि हिर्दयघात बाट भयो । दैनिक जसो बैदेसिक रोजगारीमा गएका नेपालीहरुको लाश काठमाडौं बिमान्स्थलमा पुगेको देख्नेलाई यो मृत्‍यु सामान्य लाएपनी कुवेतबाशी नेपालीहरुलाई सामान्य लागेन । मृत्‍यु स्वाभाबिक हो तर मर्नु अघी आफुले गरेका कृयाकलापले अलग्गै अर्थ राखेको हुन्छ । कुवेतको नेपाली समाजमा बिगत केही बर्षदेखी दुर्गा निकै सकृय थिए। हृदयघातका कारण मृत्यु भएका दुर्गा ढुंगेल मेची महाकाली एकता समाज का अध्यक्ष, झापाली समाज कुवेतका सचिव र कोसेली समुहका पनि सचिव थिए । उनले नेपाली समाजमा हुने हरेक क्रियाकलापमा आफ्नो उपस्थिती जनाई सकेको सहयोग गर्थे । झापा गौरादह घर भएका दुर्घा का दुई छोरीहरु छन भने उहाकी श्रीमती कुवेतमै ब्युटिसियन छन र श्रीमानको लाश लिएर नेपाल फर्केकी छन ।

कुनैपनी नेपालीहरुलाई दु:ख सुख पर्दा सदैब साथमा रहने दुर्गा दुङेलले धेरै सहयोग जुटाउने कार्य गरेका थिए। आफुले काम गर्ने कम्पनीमा उनलाई धेरै नेपालीहरुले सम्मान गर्थे । समाजमा कृयाशिल हुँदा हुँदै अचानक उनी सदाको लागि सुटुक्कै यो संसारबाट बिदा भय ।उनका दुई छोरीहरुलाई केही न केही भएपनी सहयोग पुगोस भन्दै झापाली समाज कुवेतले सहयोग सन्कलन अभियान अगाडि बढाउने निर्णय गरेको छ भने कुवेतमा कृयाशिल नेपाल पत्रकार महासँग कुवेत च्याप्टरले पनि सहयोग गर्ने तयारी गरेको छ ।

हरेक पीडित नेपालीहरुको सहयोग जुटाउने अभियानमा सकृय भएका दुर्गा को परिवारलाई सम्पूर्ण कुवेतबाशी नेपालीहरुले सहयोग गर्नु सामाजिक दाइत्व पनि हो । थोरै थोरै सहयोग ले धेरै ठुलो कार्य सम्पादन हुन सक्छ त्यो बिषय हिजोका दिनमा कुवेतमै पनि प्रमाणित भएको छ तसर्थ आफुले सकेको सहयोग गरेर एक सामाजिक ब्यक्तित्व को परिबारलाई सहयोग गरौ । उनै दुर्गा ढुङेल को सम्झनामा झापाली समाज कुवेतले यही ११ सेप्टेम्बर को दिन दिनको ११ बजे श्रदाञ्जली सभाको आयोजना गर्ने जनाएको छ भने सहयोग अभियान लाई पनि तेही अनुरुप अगाडि बढाउने भएको छ ।

जवाफ लेख्नुहोस्

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  बदल्नुहोस )

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.