भारतलाई हराउँदै नेपाल पहिलो यु १९ साफ च्याम्पियन


33आयोजक नेपालले पहिलो साफ यू–१९ च्याम्पियनसिपको उपाधि जितेको छ। उपाधिको दाबेदार मानिएको भारतलाई ट्राइ ब्रेकरमा ५-४ ले हराउँदै नेपालले उपाधि जितेको हो। निर्धारित ९० मिनेटको खेल १-१ को बराबरीमा सकिएपछि खेलको निर्णय ट्राइब्रेकरमा गरिएको हो। भारतीय खेलाडी मोनुद्दिनको पेनाल्टी प्रहार बाहिरिएपछि नेपालले खेल जितेको हो।
नेपालका हेमन्त थापा मगर, सुनिल बल, विश्वास श्रेष्ठ, दोना थापा र अनन्त तामाङले गोल गरेका हुन्। खेलको लगभग अन्त्यतिर भारतले पेनाल्टीमार्फत गोल गर्दै खेल बराबरीमा ल्याएको थियो। छिरिङ गुरूङले खेलको ८६औ मिनेटमा डि एरिया भित्र बल हातले छोएपछि रेफ्रिले भारतलाई पेनाल्टीको अवसर दिएका थिए। पेलान्टीमा गोल गर्दै भारत खेलमा फर्किएको थियो।
खेलको ८५औ मिनेटसम्म १-०को पछाडि परेको भारतले पेनाल्टीमा गोल गर्दै खेल बराबरीमा ल्याएको थियो। यसअघि खेलको ३०औ मिनेटमा तेज तामाङले गोल गरेका थिए।
उमेर समूहकै यु १६ मा भारतसँग लगातार हारिरहेको नेपालले फाइनलमा भारतसँग त्यसको बदला पनि लिएको छ। नेपालले सेमीफाइनलमा अफगानिस्तानलाई हराएको थियो।
अन्तर्राष्ट्रिय फुटबल प्रतियोगितामा नेपालले दुई दशक लामो उपाधि बिहीन खडेरी तोडेको हो। यसअघि सन् १९९३ मा बंगलादेशको ढाकामा अहिलेका प्रशिक्षक बालगोपाल महर्जनसम्मिलित नेपालले साफ च्याम्पियनसिपको गोल्ड मेडल जितेको थियो। नेपाली फुटबलको पहिलो अन्तर्राष्ट्रिय उपाधि थियो।

जवाफ लेख्नुहोस्

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  बदल्नुहोस )

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.