नेवा गुठी कुवेतको भलिवल प्रतियोगिताको उपाधी गुठीकै कब्जामा


सुरेश गुरुङ, कुवेत

guthi team winner०४ अप्रिल २०१५ । नेवार जातिको मौलिक तथा साँस्कृतिक पर्व घोंडे जात्राको अवसरमा नेवा: गुठी कुवेतले आयोजना गरेको अन्तर नेपाली भलिवल प्रतियोगिता हिजो ०३ अप्रिल २०१५ मा खैतानको स्टेडियममा सम्पन्न भएको छ ।

IMG_0035१२ नेपाली टिमहरुले सहभागीता जनाएको भलिवल प्रतियोगितामा आफ्ना निकट्तम प्रतिश्पर्धीहरुलाई नक-आउट गर्दै पोल-A बाट नयाँ नेपाल, नेवा गुठी-ए र पोल-B बाट अल्घानिम र नव-प्रतिभा-ए’ले सेमिफाईनलको यात्रा गरेका थिए । सेमिफाईनलमा नयाँ नेपाललाई नेवा गुठी-ए’ले र नव-प्रतिभा-ए’लाई अल्घानिमले पराजित गर्दै फाईनलको यात्रा गरे ।

फाईनलमा सशक्त टिम अल्घानिमलाई लगातार २ सेटमै पराजित गरी आयोजक नेवा गुठी-ए’ले बिजेताको उपाधी चुम्दै कुवेतको भलिवल खेल जगतमा नयाँ ईतिहास कोरेको छ भने ३ हप्ता पहिला मगर सँघको लखन थापा गोल्ड कप चुम्न सफल अल्घानिम टिम उपबिजेता बन्यो । यसैगरी, नयाँ नेपाल टिमले तेश्रो स्थान हाँसिल गरेको छ । यस्तै, बेस्ट प्लेयरको उपाधी पश्चिमाञ्चलका कुशल सटर राम केसिले र अनुशाशित टिमको उपाधी नव-प्रतिभाले चुम्न सफल भएका छन । नव-प्रतिभा युवा समाजले स्वयंसेवकको भुमिका समेत निर्वाह गरेर सहयोग गरेको थियो ।

official deskनेवा गुठी कुवेतका अध्यक्ष शिव कुमार श्रेष्ठको सभापतित्वमा सम्पन्न भलिवल प्रतियोगितामा महामहिम राजदूत श्री यज्ञ बहादुर हमालको प्रमुख आतिथ्यता रहेको थियो भने बिशेष अतिथिहरुमा एनआरएनए कुवेतका अध्यक्ष धर्मराज गिरी, मगर सँघ कुवेतका अध्यक्ष मित्र सिंज्याली, माउण्ट एभरेष्ट स्पोर्टिङ क्लवका अध्यक्ष जय आले लगायत हुनुहुन्थ्यो भने कुवेतस्थित बिभिन्न नेपाली सँघ-संस्थाका अध्यक्ष तथा प्रतिनिधिहरु, पत्रकारहरु अतिथिको रुपमा हुनुहुन्थ्यो ।

IMG_0282प्रमुख अतिथी महामहिम राजदूतले रिबन काटेर उद्घाटन गर्नु भएको भलिवल प्रतियोगितालाई गुठीका सचिव कल्याण श्रेष्ठ र माउण्ट एभरेष्ट स्पोर्टिङ क्लवका अध्यक्ष जय आलेले क्रमबद्द रुपमा सञ्चालन गरेका थिए भने अफिसियल सञ्चालनमा नव-प्रतिभा युवा समाजका सचिव कृष्णचन्द ठकुरी, माउण्ट एभरेष्टका सचिव जितेन थिङ र मगर सँघका कोषाध्यक्ष बसन्त थापा रहेका थिए ।

बिजेता र उपबिजेता टिमहरुलाई बिशेष अतिथी तथा अतिथिहरुको हातबाट शिल्ड, मेडल, प्रमाण-पत्र र नगदीले सम्मान गरिएको थियो । यस्तै तेश्रो स्थान हासिल गर्न सफल नयाँ नेपाल टिमलाई प्रमाण-पत्रले र रेफ्री तथा अफिसियल टिमलाई शिल्ड, मेडल र प्रमाण-पत्रले सम्मान गरियो भने स्पोन्सरहरुलाई मायाको चिनो र प्रमाण-पत्रले सम्मान गरिएको थियो ।

IMG_0215बिहानिको जलपान सहित बिभिन्न नेवार परिकारहरुले सम्पूर्ण खेलाडी तथा अतिथिहरुलाई स्वागत गरिएको अन्तर नेपाली भलिवल प्रतियोगिता निर्धारित समय भन्दा २ घण्टा ढिला शुरुवात भएको थियो भने भलिवल खेल उद्घाटन हुनु पुर्व नेवा: कलाकारहरुले लाखे नाच देखाएर सबैको मन जितेका थिए । खेल एउटा शान्त वातावरणमा सम्पन्न भएको थियो ।

जवाफ लेख्नुहोस्

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  बदल्नुहोस )

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.