सोनाम ल्होछार आगामी शुक्रबार मनाईदै ,अतिथी कलाकारहरु बुधबार कुवेत आउने


ईन्द्र भुसाल ,कुवेत
1तमाङ समुदायको महान पर्व सोनाम ल्होछारको माहोलकै साथसाथ कुवेतको नेपाली समाजमा कृयाशिल तमाङ घेदुङ कुवेतले पनि २८५१ औ ल्होछार भब्य साँस्कृतिक कार्यक्रम गरी मनाउने भएको छ । स्थापनापछी हरेक साल आफ्नो पर्वमा बिबिध कार्यक्रम गर्दै लोछार मनाएको घेदुङ कुवेतले यो पटकपनी नेपालबाट दुईजना अतिथी कलाकारहरु असुसेन लामा र जमुना योन्जन लाई बोलाएको छ । आगामी शुक्रबार अबुअलिफाको कम्युनिटी हल (जहा तमु समाज कुवेतले तमु लोछार मनाएको थियो )मा दिनको १ बजेबाट कार्यक्रम सुरु गर्ने आयोजक सस्थाका महासचिब अमृत तमाङले जानकारी दिनु भएको छ । तमाङ जातिहरुको ता ल्हो घोडा बर्गको बिदाई (ल्होक/ घ्यु ल्हो भेडा बर्गको स्वागत गर्दै २८५१ औ ल्होछार पर्व मनाउन लागिएको हो । कार्यक्रमलाई भब्य रुपले सफल पार्न नेपालबाट आउने अतिथी कलाकारहरु पर्सी बुधबार एयर अरेबियाको बिमानबाट बाट दिनको ०: ३.४५ बजे आइपुग्ने आयोजकले जानकारी दिनुभ्एको छ । कार्यक्रममा सुरक्षा ब्याबस्था कडा पारीएको जानकारी दिदै कुवेतको कानुनले बन्देज गरेको कुनैपनी कृयाकलाप नगर्न घेदुङ कुवेतले सबैलाई आग्र्ह गरेको छ ।

उक्त कार्यक्रममा कुबेतका लोकगायक डीबी लोप्चन, सुरेश तामांग, पुष्प वाइवा, रत्ना मोक्तानले आफ्नो प्रस्तुती दिनेछन भने अशोक लामा, सन्जु तामाङ्ले आफ्नो निर्त्य पस्कने छन । लोछारको कार्यक्रममा तमाङ जातिको भेषभुषाको प्रदशनी पनि हुने जनाईएको छ । कुवेतको नेपालीसमाजमा हुने कुनैपनी कार्यक्रममा एकले अर्कोलाई सहयोग गरेर कार्यक्रम सफल पार्नु पर्ने सबैको दायित्व भएकोले आफ्नो ठाउँबाट सहयोग गरेर कार्यक्रम सफल पार्न सबैलाई यही मिडिया मार्फत अपिल गर्न चाहेको अध्यक्ष राम बहादुर लामा (घलान )ले बताउनु भएको छ ।

कलाकारहरु बुधवार बिमानस्थलमा आउँदा स्वागतको लागि जानपनी सबै संघँ सस्थाहरु ,पत्रकार ,कलाकार ,खेलाडी सबैलाई घेदुङले अनुरोध गरेको छ ।लोछारकै कार्यक्रममा घेदुङ कुवेतका गायक पुष्प वाईबा र रत्ना मोक्तानको यल्बम घ्याम्पाको निंगार को बिमोचन पनि गरिने भएको छ । लोछार कार्यक्रममा कुवेतमा कृयाशिल कुनैपनी संघँ सस्थाका प्रमुख ,पर्तिनिधी ,पत्रकार ,कलाकारहरुलाई निमन्त्रना पत्र कारनबश नपुगेको भएपनी यसैलाई निमन्त्रणा मानी कार्यक्रममा पाल्नुहुन अध्यक्ष र महासचिब दुबैजनाले अनुरोध गर्नु भएको छ ।

जवाफ लेख्नुहोस्

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  बदल्नुहोस )

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.