जन-जाग्रिति युवा समाज कुवेतको “सामान्य अरबी भाषा शब्द ज्ञान” पुस्तक बिमोचित


जय आले, कुवेत

0002आफ्नो स्थापनादेखी नै बिभिन्न सामाजिक कृयाकलापहरुमा आबद्ध रहँदै एक सफल सामाजिक सँस्थाको रुपमा आफ्नो पहिचान बनाउन सफल संस्था जन-जागृती युवा समाज, कुवेतले खाडी राष्ट्रहरुमा श्रम गर्न जाने समस्त नेपालीहरुको सबैभन्दा टड्कारो रुपमा खड्किएको समस्या ‘अरबी भाषा’लाई केही हदसम्म भए पनि न्यूनिकरण गर्ने उद्देश्यले तयार पारिएको “सामान्य अरबी शब्द ज्ञान” नामक (अरबीक-नेपाली-अङ्ग्रेजी) पुस्तिकाको हिजो १८ अक्टुबर २०१३ मा कुवेतको मालियास्थित भिभा गोवा रेष्टुरेन्टमा बिमोचन भएको छ ।

नेपाली राजदूतावास कुवेतका महामहिम राजदूत मधुवन प्रसाद पौडेलको हातबाट बिमोचित उक्त पुस्तकमा आवरण पृष्‍ठ सहित ७४ पेज रहेका छन । खाडी मुलुकमा रोजगारिका लागि जाने घरेलु कामदार देखी लिएर जो कोहिलाई पनि निकै उपयोगी र ज्ञानबद्धर्क मानिएको पुस्तकको ५००० प्रति प्रिन्ट गरिएको जन-जागृतीले जानकारी दिएको छ । धोबीधारा काठमाण्डौमा मुद्रण गरिएको उक्त पुस्तक नि:शुल्क रुपमा वितरण गरिने र सम्पूर्ण घरेलु महिला कामदार लगायत माग अनुसार सबैको हात-हातमा पुर्‍याउने आफ्नो लक्ष रहेको जाग्रितीले बताएको छ ।

0001पुस्तक बिमोचन समारोहमा बोल्दै महामहिम राजदूत मधुबन पौडेल, प्रथम सचिव बिशाल भट्टराई र दित्तिय सचिव अम्बिका जोशी लगायतले यो बिल्कुलै भिन्न किसिमको सामाजिक एवं रचानात्मक कार्यको प्याकेज समाजले प्रबासी नेपालीहरु बिच ल्याएकोमा यसले भाषाबाट पीडित बन्न पुगेका नेपालीहरुको लागी प्रतक्ष्य सहुलियत पुग्ने विचार व्यक्त गर्दै शुभकामना दिनु भएको थियो ।

जन-जागृती युवा समाज कुवेतका अध्यक्ष दिपक क्षेत्रीको अध्यक्षतामा सम्पन्न पुस्तक बिमोचन कार्यक्रमलाई संस्थाका महासचिव आनन्द आचार्यले सञ्चालन र उपाध्यक्ष छत्र कार्कीले उपस्थित सम्पूर्ण महानुभावहरुलाई स्वागत गर्नु भएको थियो भने बुद्दिजिबी किरण पौड्याल, नेपालकुवेत डटकम तथा मरुभुमिको कोसेली पत्रिकाका प्रधान सम्पादक तोयानाथ दाहाल, कोशेली ग्रुपका अध्यक्ष राजन रिमाल, माउण्ट एभरेष्ट स्पोर्टिङ क्लवका अध्यक्ष जय आले, जन-प्रगतिशिल मोर्चाका अध्यक्ष राजन घिमिरे, अखिल नेपाल मजदुर सँघकी उपाध्यक्ष तारा पौडेल लगायतले शुभकामना दिएका थिए ।

समाजले पुस्तक प्रकाशनमा बिभिन्न क्षेत्रबाट सहयोग गर्ने सहयोगी दाताहरु, कुवेतबाट सञ्चालित ४ अनलाईन मिडियाहरु र संस्थाले एक बर्षदेखी सञ्चालन गर्दै आएको सामुदायिक पुस्तकालयमा पुस्तक दान गर्ने सम्पूर्ण दाताहरुलाई कदर-पत्रले सम्मान गरेको छ भने संस्थाका सदस्य तथा राहत उद्धार बिभाग प्रमुख कृष्ण मल्ल र संस्थाबाट आयोजित प्राय: सबै कार्यक्रमहरुमा स्पोन्सर गर्ने युएई एक्सचेन्ज कुवेतका कोरिडोर इन्चार्ज राम बस्नेतलाई दोसल्ला ओढाएर सम्मान गरेको थियो ।

जवाफ लेख्नुहोस्

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  बदल्नुहोस )

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.