श्रम बिभागका प्रतिनिधि मण्डल कुवेतमा, बिभिन्न सघ संस्थाका प्रतिनिधिहरु सँग दुताबासमा छलफल


शिब पौडेल, कुबेत

नेपाल सरकार-श्रम बिभाग महानिर्देशक कृष्णहरी पुस्करको नेतृत्वमा तिन सदस्यीय प्रतिनिधि मण्डलले कुवेतमा नेपाली कामदारको अबस्था, अबसर र समस्या लगायतका समकालिन मुद्दाहरुको ’boutमा अनुशन्धान गरेको बताएको छ ।
नेपाली राजदूताबासको पहलमा दुताबास गृहमै कुवेतमा रहेका बिभिन्न सघ संस्थाका प्रतिनिधि, बुद्दीजिबीहरुलाई बोलाई प्रतिनिधि मण्डल सँग प्रत्यक्ष सम्बाद गर्ने बातावरण मिलाएको थियो । उक्त छलफल कार्यक्रममा कुवेतमा कार्यरत नेपाली मिडियाका प्रतिनिधिहरुलाई बोलाइेको भए पनि कसैले उपस्थिती जनाएको देखिएन । छलफलमा बिभिन्न सघ संस्थाका प्रतिनिधिहरुले बिशेष गरेर महिला घरेलु कामदारहरुको समस्यालाई टटकारो रुपमा राखेका थिए, साथै कुवेतमा बहुसख्यक रुपमा अनस्किल्ड मजदुर रहेको बर्तमान अवस्थामा सरकार द्वारा स्किल्ड कामदारहरु लाई पनि कुवेतमा रोजगारीको अवसर प्रदान गर्नु पर्ने सुझाब सुझाएका थिए । यसै सन्दर्भमा प्रतिनिधि मण्डलका प्रमुख कृष्णहरी पुस्करले बर्तमान सरकारको अवस्था स्थिर नरहेको जानकारी गराउदै उपस्थित सहभागिहरुको सुझाबहरुलाई क्रम बद्द रुपमा कार्यन्वनय गर्ने विश्वाश दिलाउनु भयो । साथै टोलिले कुवेतको श्रम मन्त्रालय लगयत बिभिन्न मन्त्रालयका प्रतिनीधिहरुसँग दुई देश बिचको श्रम सम्झौता लगातका बिषयहरुमा छलफल गरेको र उक्त बिषयमा कुवेत सरकार सकारत्मक रहेको समेत जानकारी गराउनु भएको थियो ।

जवाफ लेख्नुहोस्

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  बदल्नुहोस )

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.