कतारलाई ‘खुल्ला जेल’ भनेकोमा राजदूतमाथि स्पष्टीकरण


काठमाडौं,१७ वैशाख। कतारकी राजदूत मायाकुमारी शर्माले ‘कतार भनेको खुला जेल हो’ भनी एक 47993_637041192989572_562154833_nटेलिभिजन कार्यक्रममा दिएको धारणाले परराष्ट्र मन्त्रालयको ध्यानाकर्षण गरेको छ। राजदूत शर्माले बीबीसी साझा सवालमा अन्तर्वार्ता दिने क्रममा सम्बन्धीत कम्पनीबाट ‘नो अब्जेक्सन लेटर’ (ख्रुज) नलिइ देश-कतार) छाड्न नपाउने प्रावधानका आधारमा कतारलाई खुल्ला जेल भनेर टिप्पणी गरेकी थिइन्।

’काठमाडौंस्थित कतारी दुतावासले पनि राजदुत शर्माको धारणाप्रति ध्यानाकर्षण जनाउादै परराष्ट्रसँग थप जानकारी माग गरेको छ,’परराष्ट्रमा मध्यपुर्व शाखा हेर्ने एक अधिकारीले भने-’राजदुत शर्माका यस्ता अभिव्यक्ति र कतारमा रहेका श्रमिकको जनगुनासो आधारमा उनलाई स्पष्टीकरण माग गरिने भएको समाचार कान्तिपुर दैनिकले छापेको छ।’
कतारसहितका खाडी मुलुकमा रहेको ‘स्पोन्सरसिप’ (काफला) पद्धतीका कारण यी देश छाड्ने क्रममा एउटा श्रमिकले ‘नो अब्जेक्सन लेटर’ लिनैपर्ने अनिवार्य प्रावधान छ। यस’bout मानवअधिकारवादी संस्थाहरुले आवाज उठाउादै आएको भएपनि एउटा राजदुतले कुटनीतिक मर्यादा बाहिर गएर कतारलाई ‘खुला जेल’को संज्ञा दिएकोमा कुटनीतिक सिमारेखा’bout प्रश्नक उब्जिएको हो।

जवाफ लेख्नुहोस्

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  बदल्नुहोस )

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.