पीयुलाई एलयु बनाउनु पर्ने माग


खगेन्द्र अधिकारी, ताप्लेजुङ, वैशाख ८ – संघीय विद्यार्थी युनियनले पूर्वाञ्चल विश्वविद्यालय (पीयु)लाई लिम्बुवान विश्वविद्यालय (एलयु) नामाकरण गर्नुपर्ने माग अघि सारेको छ। युनियनले त्रिभुवन विश्वविद्यालयमार्फत् सञ्चालित पूर्वी क्षेत्रका क्याम्पसहरुलाई यसै विश्वविद्यालय मातहत ल्याउन पनि माग गरेको छ। पूर्वी क्षेत्रका सबै क्याम्पसहरुमा आइतबार ज्ञापन पत्र बुझाउँदै युनियनले यस्तो माग गरेको हो। युनियन मञ्च सम्बद्ध संघीय लिम्बुवान राज्य परिषद्को भ्रातृ विद्यार्थी संगठन हो।
केन्द्रीय अध्यक्ष जेन्टल लावतीद्वारा हस्ताक्षरित ज्ञापन पत्रमा स्वतन्त्र विद्यार्थी युनियनको निर्वाचन मिश्रित प्रणालीबाट गर्न नहुने भन्दै पूर्ण समानुपातिक बनाउन, हरेक क्याम्पसहरुको आय-व्यय विवरण प्रत्येक शैक्षिक सत्रको अन्त्यमा सरोकारवालाको उपस्थितिमा सार्वजनिक गर्न र प्रत्येक शैक्षिक सत्रमा वितरण गरिने राष्ट्रिय तथा अन्तराष्ट्रिय छात्रवृत्ति तथा निःशुल्क वृत्तिमा अरुण पूर्वका क्षेत्रका बेग्लै कोटा निर्धारण गर्न माग गरिएको छ।

जवाफ लेख्नुहोस्

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  बदल्नुहोस )

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.