किराँत याक्थुङ चुम्लुङ-कुवेतले आफ्नो वर्षिक उत्सव मनाउने


ईन्द्र भुसाल ,कुवेत
261325_292289700899091_171369827_nकुवेतको नेपाली समाजमा आफ्नो भाषा,सस्क्रितीको रक्षा गर्दै सम्पूर्ण किराँत बन्धुहरुलाई एक मालामा बाध्ने उदेश्यले एक साल पहिला गठन भएको किराँत याक्थुङ चुम्लुङ-कुवेतले आगामी १ मार्च तारिक शुक्रबार आफ्नो प्रथम वार्षिक उत्सव भब्यरुपले मनाउने निर्णय सहितको ब्यानर  सार्वजनिक गरेको छ। बिदेशी भुमिमा भएपनी हाम्रो लिम्बु जातिको भाषा,संस्कार र रिती-रिवाजको जगेर्ण गर्दै अघी बढैं भन्ने नारा सहित वर्षिक उत्सवं मनाउन लागेको अध्यक्ष शिव सुब्बा ल फोन संपर्कमा बताउनु भएको हो। स्थापना पछी सबै भन्दा पहिला नेपालबाट केन्द्रिय प्रतिनिधि बोलाएर आफ्नो संस्थाको अधिवेशन सम्पन्ह गरेको लिम्बु समाजले कुन तरिकाले वर्षिक उत्सवं मनाउने स्पष्ट भने केहीदिनमा पार्ने जनाएको छ। जलिबको अप्सरा हलमा समप्न्ह गर्न लागेको यो कार्यक्रममा कुवेतमा रहनु भएका सम्पूर्ण किराँत दाजुभाई दिदिबहिनीहरुलाई उपस्थितको लागि समाजले आग्रह गरेको अध्यक्ष शिव सुब्बाले जनाउनु भएको छ ।

One response to “किराँत याक्थुङ चुम्लुङ-कुवेतले आफ्नो वर्षिक उत्सव मनाउने

  1. atitma haraaeko akalo yatri

    मैले पटक पटक पत्रकार महासय हरुलाइ आग्रह तथा सुझाब दिदै आएको छु कि कुनै पनि समाचार सम्प्रेसण गर्दा सम्बन्धित सन्थाको अधिकारिक ब्याक्ती सँग स्प्रस्ट ढंगले बुझेर मात्र समाचार सम्प्रेसण गरी दिनु होला ।
    यहाँ पटक पटक लिम्बु समाज होइन किरात याक्थुङ चुम्लुङ कुवेत भनेर लेख्नु होला भनेर भनेको थिए ।अर्को किरात याक्थुङ चुम्लुङ कुवेत ले सम्पुर्ण किराती हरुलाइ समेट्दैन सिरिफ लिम्बु लिम्बुनी हरुलाइ मात्र समेट्छ । समाचार सम्प्रेसण को लागि धन्यवाद ।

जवाफ लेख्नुहोस्

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  बदल्नुहोस )

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.