ज्ञानेन्द्रलाई उकास्दा राजतन्त्र बढारियो, राष्ट्रपतिलाई नउकासौँ : प्रधानमन्त्री


उजिर मगर/दीलिप पौडेल, बाग्लुङ, मंसिर १३ – प्रधानमन्त्री बाबुराम भट्टराईले कार्यकारिणी अधिकार मन्त्रिपरिषद्‍मा रहने संवैधानिक व्यवस्था हुँदाहुँदै राष्ट्रपतिलाई उकास्नाले राम्रो परिणाम नआउनेतर्फ सजग गराएका छन्। ‘कार्यकारिणी अधिकार मन्त्रिपरिषद्‍मा हुँदाहुँदै राष्ट्रपतिलाई उकास्ने काम अनावश्यक हो,’ धवलागिरी अन्चल अस्पतालमा भएको कार्यक्रममा सहभागी हुन बाग्लुङ पुगेका प्रधानमन्त्रीले भने, ‘तत्कालीन राजा ज्ञानेन्द्रलाई त्यसरी नै उकास्दा राजतन्त्र बढारिएको इतिहास साक्षी छ। गणतन्त्र नेपालको पहिलो राष्ट्रपतिलाई विवादमा तान्ने काम नगरौँ, उहाँलाई सम्मानित रुपमा राख्नुपर्छ।’

‘मन्त्रिपरिषद्ले गरेको कामको दोष र गुणको जिम्मा मन्त्रिपरिषद्‍ले लिन्छ, राष्ट्रपतिले हैन,’ उनले भने।
अन्तरिम संविधानको अस्पष्टताको कारण राष्ट्रपति र प्रधानमन्त्रीबीच केही मनमुटाव जस्तो देखिएको भए पनि त्यस्तो नभएको उनले स्पष्ट गरे। उनले भने, ‘बाहिर आएको कुरा जस्तो भएको हैन। व्यक्तिगत रुपमा पनि उहाँसँग मेरो सम्बन्ध राम्रो छ।’

अहिले कुर्सीमा को बस्ने भनी विवाद भएको जस्तो देखिएकोले त्यसो नगर्न उनले दलहरुलाई सुझाए। वैशाख मसान्तसम्म दोस्रो संविधान सभा चुनावको लागि सरकार प्रतिवद्ध भएको बताउँदै प्रधानमन्त्री भट्टराईले सहमतिका लागि घनिभूत प्रयास भइरहेको बताए।

जवाफ लेख्नुहोस्

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  बदल्नुहोस )

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.