मनास्लु हिमाल आरोहण गर्न गएको पर्यटक टोलीमध्येका कम्तीमा ९ जनाको हिमपहिरोमा परी मृत्यु भएको छ।


मनास्लु हिमाल आरोहण गर्न गएको पर्यटक टोलीमध्येका कम्तीमा ९ जनाको हिमपहिरोमा परी मृत्यु भएको छ। हिमपहिरोले अन्य चार जना अझै बेपत्ता छन्। आज बिहान करिब ९ बजे गोरखाको उत्तरी सामागाउँस्थित मनास्लु हिमालको दोस्रो र तेस्रो नम्बर आधार शिविरमा गएको हो।

हिमपहिरोमा परेका १२ जनाको उवितै उद्वार गरिएको छ। उनीहरु घाइते अवस्थामा रहेको गोरखाका डिएसी बसन्तबहादुर कुँबरले जानकारी दिए। उनीहरुको उद्वारका लागि राजधानीबाट तीनवटा हेलिकप्टर परिचालन भएका छन्।

डLएसपी कुँवरका अनुसार उद्वार गरिएका घाइतेमध्ये ५ जनालाई राजधानी लगिएको छ। तीमध्ये दुई दुई जर्मन र दुई नेपाली नागरिक तथा अर्का एक छन्। अन्य बेपत्ताको उद्वार कार्य जारी छ। करिब ७ हजार मिटर उचाईमा उक्त घटना भएकाले पैदलमार्गबाट उद्वार कार्य सम्भव नहुने भएकाले हेलिकप्टर परिचालन भएका हुन्। घटनास्थल गोरखा सदरमुकामबाट करिब ५५ कोष टाढा पर्छ।

करिब ८ हजार मिटर उचाईको उक्त हिमाल आरोहणका लागि गएको करिब २५ जनाको पर्यटक टोलीमा अधिकाँश जर्मनी नागरिक र नेपाली गाडइ थिए। प्रारम्भिक जानकारीअनुसार मृतकमध्ये एक नेपाली र एक जर्मन नागरिक भएको खुलेको छ। गोरखा सबैभन्दा उत्तरी प्रहरी चौकी सामागाउँबाट उक्त ठाउँ पुग्न करिब दुई दिन लाग्छ। उच्चहिमाली क्षेत्र भएकाले प्रहरी टोली उद्वारमा जान नसक्ने प्रहरीले जनाएको छ |

 

 

 

जवाफ लेख्नुहोस्

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  बदल्नुहोस )

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.