दाँत कुहिएपछि कैदीले मागे ५० करोड डलर


अमेरिकाको न्युयोकमा रहेको एक जेलका बन्दी हरुले जेलको लापरवाहीका कारण आफुहरुका दाँत फोहोर भएर सडेको भन्दै ५० करोड क्षतिपूर्तिको माग गरेका छन् । जेल प्रशासनले दाँत सफा गर्ने यन्त्र नराखिदिएको तथा राख्न नदिएकाले आफुहरुका दाँत फोहोर भएर किराले खाएको र एक एकगर्दै र्झन लागेको भन्दै जेलमा रहेका ११ जना कैदीले मोटो रकम क्षतिपूर्ति माग्दै अदालतमा निवेदन दर्ता गरेका हुन् । दाँत किराले खाएकाले बेलाबेलामा दुखेर ठूलो पीडा हुने गरेको उनीहरुको गुनासो छ ।

जेल प्रशासनले भने दाँत सफा गर्ने यन्त्रलाई कतिपय कैदीहरुले हतियारको रुपमा समेत प्रयोग गर्नसक्ने खतरा रहेकाले जेलमा त्यस्तो सामान राख्न नदिइएको स्पष्ट पारेको छ । कैदीहरुले भने अरु जेलमा दाँत सफा गर्ने यन्त्र राख्न दिइएको भन्दै आफुहरुमाथि ठूलो अन्याय भएको बताएका छन् ।

यद्यपि यो जेलमा रहेका कैदीहरुले दिनमा तिन चोटी ब्रसले दाँत सफा गर्ने गर्छन् तरपनि जेलमा दाँतको उपचारको उचित व्यवस्था तथा दाँत र गिँजा सफागर्ने आधुनिक प्रविधि नभएकाले आफुहरुले समस्या भोग्नुपरेको जिकिर गर्छन् ।

 

 

 

जवाफ लेख्नुहोस्

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  बदल्नुहोस )

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.