श्रीमतीको भन्दा थोरै कमाइ जिन्दगीकै लागि हानिकारक


पुरुष मित्रहरु तपाइँको कमाइ कति छ ? तपाइँले आफ्नी जिवनसाथीले भन्दा कतै कम पैसा त कमाइरहनुभएको छैन ? यदि हो भने तपाइँले विचार पूराउनुपर्ने भएको छ । श्रीमतीले भन्दा कम पैसा कमाउने पुरुषको जिवन सुखी बन्न नसक्ने र कम आर्जन सुखी जिवनको मार्गमा बाधक बन्ने मलेसियामा गरिएको एक अध्ययनले देखाएको छ ।

मलेसियाको जनकल्याण मन्त्रालयले सार्वजनिक गरेको तथ्यांक अनुसार बढि कमाउने श्रीमतीबाट पीडित हुने लोग्नेहरुको संख्या बढिरहेको छ । बढी पैसा कमाउने श्रीमती वा प्रेमिकाहरुले कम कमाउने लोग्ने वा प्रेमीहरुलाई हेँप्ने तथा विभिन्न दुव्र्यवहार तथा हिंसा गर्ने बताइएको छ । यसरी स्वास्नी तथा प्रेमिकाबाट दुव्र्यवहार भोगेको भन्दै मन्त्रालयमा अघिल्लो वर्ष २५ जना पुरुषले उजुरी गरेका छन् । सन् २०१० मा यस्ता पत्नी तथा प्रेमिकापीडित ३२ जना तथा २००९ मा १४ जनाले उजुरी गरेका थिए ।

बढि कमाएको घमण्ड गर्ने महिलाहरुले आफ्ना पार्टनरलाई विभिन्न प्रकारका थिचोमिचो तथा हिंसा गर्ने गरेका छन् । कतिपय पुरुषमा पत्नी तथा प्रेमिकाको कुटपिटबाट गम्भीर चोट लाग्ने गरेको पाइएको छ भने संवेगात्मक अर्थात् मनोवैज्ञानिक दुव्र्यवहारका साथै कतिपय अवस्थामा आफ्नो लोग्नेलाई कोठामा थुन्ने गरेको समेत पाइएको छ ।

मलेसियाको महिला विकाश मन्त्रालयमा गएको वर्ष ४ जना पुरुषले आफु श्रीमतीबाट पीडित भएको भन्दै उजुरी गरेका थिए । यसरी पुरुष पीडित हुनुको मुख्य कारण श्रीमतीको कमाइ बढि हुनु नै थियो । बढि कमाउने भएपछि श्रीमती बढि भाले बन्ने तथा दबाउने प्रवृत्ति देखाउने गरेको बताइन्छ । कतिपय महिलाले घर कुर्ने लोग्नेले बढि खर्च गरेको, घर सफा नगरेको भन्नेजस्ता आरोप लगाएर समेत गाली गर्ने तथा दुव्र्यवहार गर्ने गरेका बताइएको छ ।

महिलाले यदि आफ्नो श्रीमानले भन्दा बढि कमाउन थालिन् वा स्वभाविक रुपमा उनमा घमण्ड बढ्ने र आफ्नो श्रीमानलाई नामर्द, औचित्यहीन तथा प्रयोगवीहिन वस्तुको रुपमा हेर्न थाल्ने भएकाले उनले लोग्नेमाथि हिंसा तथा थिचोमिचो सुरु गर्ने मनोविज्ञहरुको भनाइ छ । यसले अन्ततः दाम्पत्य जीवनमा खटपट आउने मात्र नभई पुरुषमा मनोवैज्ञानिक तथा शारीरिक असर समेत देखिन थाल्छन् र कतिपय अवस्थामा पुरुष हिंश्रक रुपमा देखापर्नसक्छ ।

 

2 responses to “श्रीमतीको भन्दा थोरै कमाइ जिन्दगीकै लागि हानिकारक

  1. SHIVA JI माथिका भनाइ यहाँ कुवैतमा १००% लागु हुन्छ तपाई भन्दा भन्दै त भन्छन यहाँ का नेपाली आइमाई /छोरी मान्छे ले देरै कमाए का कारण ले पक्का तपाई यस’boutमा धेरै जाने अनि अनुभवी / तपाइँ नै यसको शिकार त हुनु भा छैन शेयर गर्नुस है

  2. PPOOR GUYS YETRO YEAR NEPALI NARI LAI THICHO MITHO GARE PURUS LE AJA NARI AGADI BADEKO DEKHNA SUNA SAKENAN……………………..

जवाफ लेख्नुहोस्

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  बदल्नुहोस )

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.