२७ वर्षदेखि बेपत्ता भएकालाई फेसबुकले भेटाइदियो


घरपरिवारले माया मारेको मान्छे आँगनमा टुप्लुक्क
१४ असार, काठमाडौं -फेसबुकले कति मान्छेलाई प्रहरी खोरमा पुर्याएको छ । कतिको घरपरिवार र आफन्तसित मनमुटाब बढाएको छ । कर्मचारी बरालिए भनेर कतिपय कार्यालयमा फेसबुक चलाउन बन्देज पनि लगाइएको छ । तैपनि नयाँनयाँ जानकारी आदानप्रदान, सूचना बाँडफाँड, नयाँ साथीसँगी र प्रीयजन भेट गर्ने थलोको रुपमा फेसबुक परिचित बन्दै गएको छ । यतिमात्र होइन २७ वर्षसम्म घरपरिवारबाट टाढा भएका एकजना मान्छेलाई फेसबुकले नै घरपरिवारको सम्पर्कमा ल्याइदिएको छ ।

ओखलढुंगा बलखु गाबिस ७ का भरत धमला २०४२ सालमा घर छाडेर हिंड्नुभएको थियो । बिरक्तिएर घरबाट निस्केका उहाँ कामको खोजीमा भारतको मुम्बई पुग्नुभयो । त्यहाँको एउटा जिम क्लवमा सामान्य जागीरे भएर काम गर्नुभयो । घरपरिवार र साथीभाइसँग सोधखोज नै नगरी एकाएक बेपत्ता भएका धमलालाई पहिले सबैले खोजे । कतै फेला पार्न सकिएन । धमलाले पनि आफू मुम्बईमा रहेको कुरा घरपरिवारलाई भन्नुभएन । बिस्तारै उहाँले परिवारलाई बिर्सनुभयो । उहाँलाई पनि परिवारले बिर्से ।

मुम्बईमा काम गर्ने क्रममा धमलाले इमेल, इन्टरनेट सिक्नुभयो । यही क्रममा फेसबुक एकाउन्ट खोल्नुभयो । फेसबुक चलाउने क्रममा एक्कासी उहाँको आँखा मावलको भाइ कुमार लुईंटेलको तस्वीरमा पर्यो । धमलाले लुईंटेललाई चिन्नुभयो, तर लुईंटेलले धमलालाई चिन्नुभएन । धमलाले आफू तिम्रो दाजु भएको भनेर स्टाटस लेख्नुभयो । तर नचिनेको कारण लुईंटेलले पहिले उति वास्ता गर्नुभएन ।

फेसबुकबाट साथी बनेको ६ महिनापछि धमलाले फेरि मावलको त्यही भाइ कुमार लुईंटेलको फोननम्बर फेसबुकबाट पत्तो लगाउनुभयो । अनि फोन गरेर आफ्नो परिचय दिनुभयो । त्यसपछि लुईंटेललाई बल्ल आफ्नो मान्छे रहेछन् भन्ने थाहा भयो । धमलाको ’boutमा लुईंटेलले घरपरिवार र आफन्त सबैलाई भन्नुभयो । २७ वर्षदेखि हराएको मान्छे भेटिने भयो भनेर सबै खुशी भए । लुईंटेलले आफ्नो दाईलाई घर आउन निकै आग्रह गर्नुभयो । पहिले त धमलाले मान्नुभएन । धेरै अनुरोध गरेपछि हप्तादिन पहिले मात्र धमला आफ्नो जन्मघर ओखलढुंगा आइपुग्नुभएको छ ।

आशा मारिसकेको छोरो एक्कासी आँगनमा टुप्लुक्क आइपुग्दा उहाँका बुबा जयराज र आमा खडमायाको खुसीले गद्गद् हुनुहुन्छ । आफन्त, परिवार र छिमेकी चकित भएका छन् । ‘हामीले त बिर्सिसकेका थियाँै,’ आमा खडमायाले भन्नुभयो, आस मारिसकेको छोराको अनुहार देख्न पाउँदा औधि खुसी छु ।’ सबैको आग्रहमा धमला अब भारत नजाने हुनुभएको छ ।

One response to “२७ वर्षदेखि बेपत्ता भएकालाई फेसबुकले भेटाइदियो

  1. Thanks good haraisakeko manchhe aja ayera 27 barsa pachhi vetda kasto khusi vayeholan pariwar jan thanks fecbook thanks

जवाफ लेख्नुहोस्

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  बदल्नुहोस )

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.