कुवेतमा अर्को जातिय संस्था किराँत याक्थुङ चुम्लुङ कुवेत तदर्थ समितिको गठन


शिवराम पौडेल, कुवेत

आफ्नो जातिय परम्परा, धर्म, संस्कृति र संस्कारलाई जोगाउँदै संस्थागत सामाजिक सेवा कुवेतवासी नेपालीमाझ गर्ने उदेश्यसहित फेब्रुअरी २४, २०१२ मा नेपाल किराँत याक्थुङ चुम्लुङ कुवेतको १५ सदस्यिय तदर्थ समिति आज कुवेतको मालिया पार्कमा गठन गरिएको छ । कुवेतमा कृयाशिल नेपाली अन्लाईन पत्रिका कुवेतनेपाल डटकम र नेपालकुवेत डटकमका पत्रकारहरुको उपस्थितिमा यो समाचार सार्वजनिक गरिएको हो ।

कुवेतमा मौलाउँदै गएको संस्थाहरु सँगै सामाजिक सेवा गर्ने र आफ्नो जातिय पहिचानलाई सदा-सर्बदा जीवान्त राख्ने पवित्र उदेस्यले यो संस्था गठन गरिएको संस्थाका तदर्थ समिति अध्यक्ष शिव सुब्बाले जानकारी दिनु भयो भने संस्थाका सदस्य दिपक लिम्बु र रुद्र सम्बाहाम्बेले आफ्नो संस्था गठनको ’boutमा चर्चा गर्नु भएको थियो ।

कुवेतनेपाल डटकमका प्रधान समपादक जय आले, सम्पादक शिवराम पौडेल, संवाददाता ईन्द्र भुषाल, मरुभुमिको कोसेलिका प्रधान सम्पादक तथा नेपालकुवेत डटकमका सम्पादक तोयानाथ दाहाल र साँस्कृतिक मञ्चका अध्यक्ष टिकाराम आचार्य लगायतको उपस्थितीमा संस्था सार्वजनिक गरिएको थियो । नब-गठित समितिमा निम्नानुसार सदस्यहरु रहनु भएको छ ।

अध्यक्ष – शिव सुब्बा म्याङ्बो
सद्स्यहरु: दुर्गा प्रसाद चेम्जोङ, प्रेम कुमार युङ्साहाङ, दिपक खिम्दिङ, सुश्री देवीका ईसङ, श्रीमती देवी कुमारी चेम्जोङ, रुद्र सम्बाहाम्बे, राम प्रसाद सावा, सुरेन्द्र चेम्जोङ, बिरेन्द्र तुम्बाहाम्बे, अरुण निम्ग्लेख्नु, बल बहादुर गम्बाङ, बिजय आङ्बुहाङ, रमेश लिम्बु र नरेश नेवाङ रहनु भएको छ । नबगठित तदर्श समितिले आफ्नो केन्द्रिय बिधान अनुसार सम्मेलन गरी समितिलाई मुर्तरुप दिनेछ । समितिका सदस्य दिपक लिम्बुका अनुसार किराँतको अर्थ धर्म, चुम्जुङको अर्थ संस्था वा संगठन र याक्थुङको अर्थ जातिय भन्ने जनाउँदछ ।

जवाफ लेख्नुहोस्

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  बदल्नुहोस )

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.