कोरियामा एसिया वुमन ब्रिज दुरन दुरनको स्थापना


पुरु जोशी, कोरिया

नेपालबाट कार्य शुभारम्भ गरिने:
दक्षिण कोरियामा बिभिन्न सरकारी तथा गैरसरकारी संस्थाहरुमा कार्यरत भई प्रसिद्धि कमाइरहेका कोरियन महिलाहरुको पहलमा यहि नोभेम्बर २१ सोमबारका दिन एसिया वुमन ब्रिज दुरन दुरन नामक गैर सरकारी संस्थाको स्थापना भएको छ । राजधानी सउलको ख्यङबुक्गुङ स्थित आफ्नो कार्यालयमा एक औपचारिक कार्यक्रमको आयोजना गरि सो संस्थाको बिधिवत् स्थापना गरिएको हो ।

नेपालको अनुराधा कोईराला भनेर चिनिने कोरियाको महिलाहरुको माझ समृद्धि कमाएका प्रसिद्ध महिला पार्क यङ सुकको नेतृत्वमा स्थापित सो संस्थाले एसियामा रहेका बिधुवा महिला तथा एक्लिएका महिलाहरुको हित तथा महिलाहरुको बिशेष अधिकारका लागि सहयोग गर्ने उद्देश्य रहेको छ । स्थापनाको दिन बिभिन्न पदहरु बिभाजन तथा बिधान संशोधन लगायतका बिषयहरुमा छलफल गरिएको थियो । २ हप्ता अगाडी कोईकाको प्रशिक्षण कार्यक्रममा आउनु भएका नेपाल बंगलादेश इन्डोनेसिया श्रीलंका कम्बोडिया गरी बिभिन्न ६ देशका महिलाहरु पनि सो कार्यक्रम स्थलमा उपस्थित भई संस्थाको महत्वका ’boutमा आफ्नो मन्तब्य ब्यक्त गरेका थिए भने कोरियाको सउल नेशनल युनिभर्सिटीमा पीएचडी गरिराख्नु भएका नेपाली बिद्यार्थी समाज सोन्सिकका अध्यक्ष आस्था बिन्दु मल्लले पनि आफ्नो छोटो मन्तब्य मार्फत संस्थालाई शुभकामना दिएका थिए ।

संस्थाले २०१३ देखि नेपालमा रहेका महिलाहरुका लागि महत्वपूर्ण काम गरी आफ्नो संस्थाको सुभारम्भ गर्ने जनाएको छ ।

जवाफ लेख्नुहोस्

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  बदल्नुहोस )

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.