आदिवासी जनजाति महासंघ, साउदी अरेबियाले पीडित महिलाहरुलाई हवाइ टिकेट उपलब्ध गरायो ।


नेपाल आदिवासी जनजाति महासंघ, राष्ट्रिय समन्वय समिति, साउदी अरेबियाले गत २९ जुलाई २०११मा अयोजित १७औ विश्व आदिवासी दिवस सम्पन्न गर्नको लागि आयोजक कमिटीका पदाधिकारीहरु, जनजातिहरुको प्रगती चाहने, जनप्रगतिशिल मन्च, साउदी अरबका अध्यक्ष श्री प्रेमध्वज लामा तथा नादेक कम्पनीमा कार्यरत श्री सामसन तामाङ ज्यूले कार्यक्रम सफल्ताको लागि प्रदान गर्नु भएको रकम साथै उक्त दिवसमा उपस्थित दर्शकहरुबाट संकलित रकम ९स्मरण रहोस उक्त दिवसमा नेपालबाट दुई जना राष्ट्रिय कलाकारहरुका साथ साँस्कृतिक कार्यक्रमको आयोजना पनि गरिएको थियो० सा। री। २७,०४५र( बाट जम्मा लागेको खर्च सा। री। २३,८३९र( कटाइ संचित रहेको जम्मा रकम सा। री। ३,२०६र( अथवा नेपाली रुपैया लगभग ६४,१२०र( महासंघको बोर्ड कमिटीको पूर्व सहमती अनुसार नै साउदी अरेबियामा अलपत्र परि नेपाली दुताबासमा शरणार्थी जीवन बिताइरहेका पीडित महिलाहरुलाई रियाद देखि काठमाडौं सम्मको लागि हवाइ टिकेटको ब्यबस्था गरिएको छ ।
 
दुताबासबाट चार जना पीडित महिलाहरुको नाम सुची प्राप्त भए पनि दुई जनाको म्भउयचतबतष्यल एचयअभकक नसकिएकोले हाललाई दुई जनाको लागि मात्रै स्वदेश फर्किने हवाइ टिकेटको ब्यबस्था गरिएको छ ।

साउदी अरेबियामा पहिलो पटक विश्व आदिवासी दिवस मनाउन अबसर तथा वातावरण बनाइदिनु हुने नेपाली दुताबासका तत्कालिन का वा राजदूत तथा बर्तमान उपनियोग श्री हरिश्चन्द्र घिमिरे लगाएत दुताबासका सम्पुर्ण पदाधिकरीज्युहरु, साझा संयन्त्र लगाएत अन्य सदस्यहरु तथा बिभिन्न संघ संस्थाहरुका पदाधिकारीज्युहरुलाई उक्त १७औ विश्व आदिवासी दिवस २०११का आयोजक कमिटी हार्दिक आभार ब्यक्त गर्दछ ।

भवदिय,

हुम सुनारी मगर
अध्यक्ष

Posted by: Shiva Paudel

जवाफ लेख्नुहोस्

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  बदल्नुहोस )

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.