नेपालकुवेत साँस्कृतिक मन्चले तिज बिशेष कार्यक्रम गर्दै


ईन्द्र भूषाल, कुवेत

खाडीको प्रचण्ड गर्मिको यो मौसममा नेपाली चेलीहरुलाई वसन्त ऋतुको हावासरी खुशीको समाचारले पक्कै पनि आजैबाट चौबन्दी चोली र रातो सारीको जोहो गर्नतिर प्रेरित गर्दो हो । आफ्नो परम्परा र संस्कृतिलाई संसारको जुनसुकै कुनामा गएपनी भुल्न र त्याग्न सकिंदैन भन्ने सन्देशलाई अंगिकार गर्दै, दुई बर्ष पहिला कुवेतमा गठन भएर कुवेतको नेपाली समाजलाई साँस्कृतिक कार्यक्रमहरु मार्फत मनोरञ्जन दिंदै आएको कुवेतको पहिलो नेपाली साँस्कृतिक संस्था ‘नेपालकुवेत साँस्कृतिक मन्च’ले आगामी २६ अगष्त २०११ शुक्रबारको दिन, कुवेतको मालियास्थित एशिया-एशिया होटलमा हरितालिका तिजको अवसरमा “तिज बिशेष कार्यक्रम-२०११” को आयोजना गरेर फेरी एक पटक नेपाली चेलीहरुलाई प्रवासमा आफ्नो माइतिघरको सम्झना झल्काउने अनी सँगैका सङ्गीनिलाई सम्झेर अतितका पलहरुलाई बिउँझाउँदै छमछम् नाच्ने अवसर प्रदान गर्ने भएको छ ।

आफ्नो स्थापना कालदेखिनै हरेक साल नेपाली रीतिरीवाज र चाडपर्वहरुमा कार्यक्रमको आयोजना गरेर नेपालीहरुलाई मनोरञ्जन दिंदै आएको यस मञ्चले नेपाली चेलीहरुलाई समर्पण गरेर गत वर्ष पनि “तिज बिशेष कार्यक्रम-२०१०”को आयोजना गरी तमाम कुवेतवासी नेपाली चेलीहरुलाई छमछमती नचाएको थियो भनें अहिले पनि सो’लाई निरन्तरता दिने मञ्चका अध्यक्ष टिकाराम आचार्यले जानकारी दिनु भएको छ ।

खासगरी हिन्दू नारीहरुको महान पर्ब हरितालिका तिजको यस कार्यक्रममा मन्चले सम्पूर्ण दिदीबहिनीहरुलाई चौबन्दी चोली र रातो सारीमा उपस्थित भई नेपाली तिजको पारम्परिक इतिहासलाई जोगाइ राख्न समेत आव्हान गरेको छ ।

प्रदेशको फरक परिबेशमा फरक पहिरन लगाएर हिंड्ने नेपाली नारीहरुले आफ्नो नेपाली भेषभूषालाई कत्तिको आत्मसात गर्दा रहेछन खासगरी आफ्नै चाडपर्वमा भन्ने कुरा पनि तिजको उक्त कार्यक्रममा हेर्न पाइनेछ भनें चाहेको खण्डमा नेपालबाट त्यस्ता पहिरनहरु मगाउन कुवेतवासी नेपाली चेलीहरुलाई प्रशस्त समय साँस्कृतिक मन्चले ३ महिना पहिला नै कार्यक्रम ’bout सूचना जारी गरेर उपलब्ध गराएको अनुमान गर्न सकिन्छ ।

Posted by: Jay Ale

जवाफ लेख्नुहोस्

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  बदल्नुहोस )

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.