साहित्य महासंघले विश्वब्यापी प्रतियोगिता ’bout विभिन्न निर्णय गर्‍यो


– विश्वदिप तिगेला,

ब्रुनाई २८ अप्रिल ११, विश्व नेपाली साहित्य महासंघले आयोजना गरेको विश्वब्यापी खुल्ला अडियो कविता प्रतियोगिता को सम्बन्धमा छलफल गर्न बसेको बैठकले विभिन्न विषयहरुमा निर्णय गर्यो ।

प्रतियोगितामा प्रथम हुनेलाई विनेसाम साउदी अरेविया शाखा र विनेसाम रसिया शाखाले रु २० हजार नगदको प्रायोजन गर्नेछ । दोस्रो स्थान प्राप्त गर्नेलाई नवोदित साहित्यिक मोवाइल पुस्तकालय कतारले रु १० हजार र तेस्रो स्थान प्राप्त गर्नेलाई अन्तर्राष्ट्रिय नेपाली साहित्य समाज युएइ च्याप्टरले रु ५ हजार प्रायोजन गर्ने निर्णय गर्यो । त्यस्तैगरि निक्कै खर्चालु मानिएको प्राविधिक पक्षको खर्च प्रवासी नेपाली साहित्य समाज वेलायत ब्रुनाईले गर्ने निर्णय भयो जो अघिल्लो बर्ष विश्वब्यापी खुल्ला अडियो गजल प्रतियोगिताको आयोजक रहेको थियो । प्रायोजनको लागि रकम यहि बैशाख महिना भित्र महासंघको बैंक खातामा जम्मा गर्ने पनि निर्णय भयो ।

प्रतियोगितामा साहित्य महासंघका केन्द्रिय पदाधिकारी पार्षद र सहआयोजक संस्था तथा शाखाका अध्यक्षले प्रतियोगिको रुपमा भाग लिन नपाउने तर अप्रतियोगिको रुपमा रहनसक्ने निर्णय गर्यो । प्रतियोगि कविताहरु धमाधम लिन शुरु गरिएको र पहिलो दोस्रो र तेस्रो चरण गरेर अत्यधिक कवीहरुको सहभागिता गराउने निर्णय भयो । पहिलो चरण बैशाख महिना भित्र दोस्रो चरण जेठ २० गते सम्म र तेस्रो चरण तथा अन्तिम चरण जेठ २८ गते तोकिएको छ । प्रतियोगिताको परिणाम साहित्य महासङ्घ स्थापना तथा भानु जयन्तिको दिन असार २९ गते घोषणा गरिनेछ । उक्त दिन महासंघको सम्पूर्ण शाखाहरुलाई साहित्यिक कार्यक्रम गर्न पनि आग्रह गरेको छ ।

प्रतियोगि कविताहरुको मूल्याङ्कनको लागि यथासम्भव समावेसि रुपबाट कविता क्षेत्रकै अग्रजहरुलाई आग्रह गरिनेछ र नतिजा प्रकाशनपूर्व मूल्याङ्कनकर्ताहरुको नाम गोप्य राखिनेछ । मूल्याङ्कनकर्ताहरुको नियुक्ति कविता संकलनको दोस्रो चरणमा गरिनेछ साथै मूल्याङ्कनकर्ताहरुको समय बापत वहाहरुलाई उपहार स्वरुप नगद प्रदान गरिनेछ ।

रसियाबाट डा. मधु माधुर्य, कतारबाट तीर्थसंगम राई, भानु सुनुवार, मलेशियाबाट दीप दर्शन, इजरायलबाट उमा सुवेदी, साउदी अरेबियाबाट खगेन्द्र अधिकारी, थाइल्याण्डबाट खगेन्द्र पन्धाक, युएइबाट समदर्शि काँइला, इराकबाट रामकृष्ण सुनुवार, ब्रुनाईबाट सुरेन्द्र इङनाम, विश्वास दीप तिगेला लगायतको उपस्थिती रहेको थियो ।

बैठकले महासंघबाट प्रकाशित पुस्तकहरु महासंघको वेवसाइटमा पनि राख्ने साथै महासंघले प्रयोगमा ल्याएको इमेललाई इमेल प्लस बनाउने निर्णय गर्यो । संचालनमा रहेको विश्वब्यापी प्रतियोगितामा सहभागि बनेर फाइदा लिनुहुन तथा कार्यक्रम सफल बनाउनको लागि सहयोग गर्नुहुन स्रष्टा शुभेच्छुक सबैमा आग्रह गरेको छ ।

——————————————————————————–

घरबाटै विश्वब्यापी कविता प्रतियोगितामा भाग लिनुहोस्:

विश्वब्यापी खुल्ला अडियो कविता प्रतियोगितामा तपाई आफू रहेको ठाँउबाटै सहभागि बन्नुहोस । आफ्नै स्वरमा आफ्नो मौलिक कविता रेकर्ड गरि इ-मेल मार्फत हामीलाई पठाउनुहोस । कविता अप्रकाशित र बढिमा २०० शब्दको हुनुपर्नेछ । रेकर्ड गर्ने प्रविधि र ज्ञान छैन भने तपाईको स्काइपी युजर वा सम्पर्क फोन नम्बर सहित हामीलाई इ-मेल अथवा फोन गर्नुहोस हामी सम्पर्क गर्नेछौ ।

प्रतियोगी कविता टाइप वा स्क्यान गरि फोटोसहित पुरा ठेगाना खुलाएर हामीलाई पठाउनु पर्नेछ । प्राप्त हुने सम्पूर्ण नेपाली भाषाका तथा मातृभाषाका कविताहरु संस्थाको वेवसाइटमा उपलब्ध हुनेछन् । विभिन्न मातृभाषा अन्तर्गत एकै भाषाको ७ भन्दा बढि कविताहरु प्राप्त भएमा छुट्टै मूल्याङ्कन गरि पुरस्कृत गरिनेछ । तपाईको प्रतियोगि कविता आजै इमेल गर्नुहोस ।

पुरस्कारहरु:
प्रथम नगद रु २० हजार
दोस्रो नगद रु १० हजार
तेस्रो नगद रु ५ हजार
चौथो देखि दशौलाईः सान्तावना प्रमाण-पत्र

सम्पर्क:
इमेलः gfnl@ymail.com, Skype: nepaliliterature,
फोन नं. 00673 8893020/00673 7147209
कविता प्राप्त हुनुपर्ने अन्तिम दिन २९ जेठ २०६८ आइतबार ।

आयोजक:
विश्व नेपाली साहित्य महासङ्घ http://www.gfnl.org

सह-आयोजक:
प्रवासी नेपाली साहित्य समाज (www.pravasi.com.np) वेलायत/ब्रुनाई
अन्तर्राष्ट्रिय नेपाली साहित्य समाज, युएई च्याप्टर
नवोदित साहित्यिक मोवाइल पुस्तकालय, कतार

Posted by: Jay Ale

जवाफ लेख्नुहोस्

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  बदल्नुहोस )

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.