नेताहरुको उदाहरण बनिन् राधा ज्ञवाली


ईन्द्र भूषाल, कुवेत

सत्ताधारी पार्टीको कारणले गर्दा सरकारमा जान नपाएको रोदनमय गुनासो पोख्दै देश दौडाहामा मधेसी जनाधिकार फोरमका अध्यक्ष कुर्ली रहेको बेला मन्त्री पद पाएर पनि सपथ नलिईकन पद मुक्त भईन, एमाले महिला नेत्री राधा ज्ञवाली । सत्ता भनेपछी मरिहत्ते गर्ने नेपाली राजनीतिक पार्टीका नेताहरुलाई महिला नेत्रीको यो कामले थोरै भए पनी लाज मान्नु पर्ने रहेछ भन्ने सिकाएको छ । यद्दपी, उनले भने जस्तो मन्त्रालय नपाएको र आफुभन्दा कनिष्ठ नेताहरुलाई मन्त्री बनाई आफुलाई स्थानिय बिकास राज्यमन्त्री बनाएकोले मन्त्री पद नखाएको भन्ने आरोप चाँही उनलाई नलागेको भनें होइन ।

मन्त्री पद किन नखाएको भन्ने पत्रकारको जिज्ञासामा ३० प्रतिशत महिला मन्त्री राख्नु पर्ने र आफुलाई यो मन्त्री र मन्त्रालयमा काम गर्नु पर्छ भनेर कुनै अग्रिम जानकारी समेत प्रधानमन्त्री झलनाथ खनालले नगराएको कारणले गर्दा आफ्नो पूर्व जानकारी पाउने अधिकार समेत हनन् भएकोले मन्त्रीपद नलिएको उनले जानकारी दिएकी छिन । जे भए पनी मन्त्री हुनको लागी पार्टी समेत फुटाउन पछी नपर्ने सभासदहरुको लागि यो राम्रो शिक्षा भएको छ ।

जवाफ लेख्नुहोस्

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  बदल्नुहोस )

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.