साहित्य समाज ब्रुनाईको शुभकामना कार्यक्रम सम्पन्न


विश्वदिप तिगेला/ब्रुनाई, १६ अप्रिल २०११ । विश्व नेपाली साहित्य महासङ्घ संग सम्बद्ध प्रवासी नेपाली साहित्य समाज बेलायत ब्रुनाईले शुभकामना कार्यक्रम भब्यताका साथ सम्पन्न गर्यो । नयाँ बर्ष २०६८ लाई स्वागत गर्न ब्रुनाईको सेरिया स्थित साहित्य समाजले आयोजना गरेको साहित्यिक कार्यक्रममा ब्रुनाईका राजधानी जिआरयु सेरिया लगायतका स्रष्टाहरुको सहभागिता थियो । उक्त कार्यक्रमका प्रमुख अतिथि राजेश थापाबाट दियो प्रज्वलन गरेर शुरुवात भएको थियो ।

नेपाली राष्ट्रिय गानामा सबैले उठेर सम्मान ब्यक्त गरे लगतै उपस्थित सबैलाई समाजको तर्फबाट उपाध्यक्ष विश्वास दीप तिगेलाले स्वागत मन्तब्य राखेका थिए । कार्यक्रमलाई  प्रमुख अतिथि अतिथी उषा लिम्बु, गोपिलाल लिम्बु, इन्द्र गुरुङ, सन्त आङदेम्बे, बलबहादुर लिम्बु लगायतले सम्बोधन गर्नु भएको थियो । महेश वनेम, हिमकला राई, जनमाया तेम्बे, इन्द्र गुरुङ, कल्पना, मेधावी, मलियाना, श्रृति लिसा लगायत डेढ दर्जज स्रष्टाहरुले आ-आफ्नो सिर्जना बाचन गरेका थिए ।

कार्यक्रममा गायक किसन राई र सुनिता लिम्बुले मिठो स्वरमा आ-आफ्नो गीत प्रस्तुत गर्नुभएको थियो ।स्मरण रहोस, साहित्य समाज वेलायती सेनामा कार्यरत लाहुरे दाजुभाई दिदीबहिनीको प्रतिनिधिमुलक संस्था हो । यस समाजले गतबर्ष विश्व ब्यापी खुल्ला अडियो गजल प्रतियोगिको आयोजना गरेको थियो भने उक्त प्रतियोगितामा विश्वभरबाट १७७ वटा गजलहरुको सहभागिता थियो र यसबर्ष पनि सहआयोजकको रुपबाट विश्वब्यापी खुल्ला अडियो कविता प्रतियोगिता संचालन गरिरहेको छ ।

प्रतियोगितामा सहभागिताको लागि आफ्नो मौलिक कविता आफ्नै आवाजमा रेकर्ड गरेर समाजको इमेल pravasisamaj@googlemail.com मा पठाउनु पर्नेछ । समाजले प्रत्येक बर्ष प्रभात पुरस्कार तथा सम्मान लगायत विभिन्न सामाजिक कल्याणका कामहरु गर्दै आएको छ ।

संस्थाको ’boutमा विस्तृत जानकारी दिदै नयाँ बर्षको शुभ कामना ब्यक्त गर्दै समाजका अध्यक्ष सुरेन्द्र इङनामले सभाको विर्षजन गर्नुभएको थियो । कार्यक्रमलाई समाजका सहसचिव नयन लिम्बुले संचालन गर्नुभएको थियो ।

Posted by: Jay Ale

जवाफ लेख्नुहोस्

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  बदल्नुहोस )

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.