यस बर्षको मान्हे पुरस्कार अनुराधा कोईरालालाई


पुरु जोशी, कोरिया

२०११ मार्च १ । बिश्व प्रसिद्ध सी एन.एन. द्वारा प्रत्येक बर्ष बिश्वमा उल्लेखनीय कार्य गर्दै आएका ब्यक्तित्वहरुलाई दिंदै आएको बिश्व प्रसिद्ध पुरस्कार हिरो अफ दि इयर २०१० बाट सम्मानित हुनुभएकी माइती नेपालकी अध्यक्ष एवम् संस्थापक अनुराधा कोईरालालाई कोरियाको प्रसिद्ध पुरस्कार मान्हे पुरस्कारबाट सम्मानित हुने भएकी छिन् ।

दक्षिण कोरियाबाट प्रकाशित हुने सेग्ये इल्बोमा दिइएको समाचार अनुसार अनुराधा कोईरालाले माइती नेपाल स्थापना गरी नेपाली चेलीबेटीहरुका लागि महत्वपूर्ण योगदान दिएको प्रशंसा गर्दै सो पुरस्कार उनलाई दिन लागिएको हो ।

सोही पुरस्कारबाट २००८ मा नेपाल पत्रकार महासंघका पूर्व सभापति श्री बिष्णु निष्ठुरीले पत्रकारिताको मुल घर नेपाल पत्रकार महासंघ मार्फत तत्कालिन निरंकुश राजतन्त्र बिरुद्ध दिनु भएको महत्वपूर्ण योगदानको कदर गर्दै सम्मानित हुनुभएको थियो ।

यस बर्ष अनुराधा कोईरालासंगै अन्य ३ जना सम्मानित हुने भएको छ । जसमा श्रीलंङ्काका archeologist सिरिसेना बान्दा उपन्यासकार मोयेन र कवि इगुन् बे सम्मानित हुने भएको छ । ३ करोड कोरियन वन् (नेपाली लगभग २१ लाख) पुरस्कार राशी भएको सो पुरस्कार आउंदो अगष्टमा एक भब्य कार्यक्रम मार्फत दिइने भएको छ ।

Posted by: Jay Ale

जवाफ लेख्नुहोस्

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  बदल्नुहोस )

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.