उपप्रधान तथा परराष्ट्र मन्त्री सुजता कोईरालालाई कुवेतवासी नेपालीहरुले भेटे


जय आले, कुवेत

उपप्रधान तथा परराष्ट्र मन्त्री सुजता कोईरालालाई आज कुवेतमा कृयाशिल रहेका बिभिन्न नेपाली सँघ-संस्थाका प्रतिनिधि, पत्रकार अनी अन्य नेपालीहरुले सि-साईड रेजेन्सी प्यालेसमा भेटघाट गरेका छन ।

बिहानको ११ बजे नेपाली दूतावास उद्घाटन गर्ने कार्यक्रम रहे पनि करिब १ घण्टा ढिलो उद्घाटन समारोहमा वहाँको उपस्थिती भएको थियो । दूतावासको मुलद्वारमा स्वागतार्थ उपस्थित नेपालीहरुले मन्त्रीज्यूलाई हातमा पुष्प गुच्छा दिई स्वागत गरे । कम्तिमा आधा घण्टा दूतावासमा कुवेत सरकारका उच्च अफिसियल एवं पत्रकारहरुसँग वहाँको छलफल भएको थियो । छलफलको अवसरमा कसैलाई प्रवेश अनुमती नभए पनी कुवेतका नेपाली पत्रकार सुजन केसी, आर.बि बुढाथोकी, हरीकृष्ण न्यौपाने र जय आले भनें प्रवेश गर्न सफल भएका थिए ।

छलफल पश्चात अलसाया दैनिक कुवेतका पत्रकारले अन्तर्वार्ता लिने क्रममा कुवेत भ्रमणको मुख्य उद्देश्य, उपलब्धी र नेपाली घरेलु कामदारको समस्या र हाल कुवेतमा नेपाली कामदारको संख्याको ’boutमा जिज्ञासा राख्दा, मन्त्रीज्यूले आफु दुई देशको द्विपक्षिय सम्बन्ध सुधार, व्यापारिक सम्झौता र नेपाली कामदारहरुको समस्या समाधानलाई मुख्य एजेण्डा बनाई औपचारिक भ्रमणमा आएको र अहिले कुवेतमा ४५ हजार नेपाली कामदार रहेका र जसमा ३५ हजार महिला र १० हजार पुरुष कामदार रहेको बताउनु भयो । साथै समस्या समाधान एवं सुधारको सवालमा अब उप्रान्त कुवेत आउनुपूर्व नै नेपाली कामदारहरुलाई कुनै न कुनै सिपमुलक तालिम या शिक्षा दिएर पठाईने पनि वहाँले बताउनु भयो ।

यसैगरी दिनको २ बजेदेखी सबै नेपालीहरुसँग सि-साईड रेजेन्सी प्यालेसमा नेपाली राजदूतावास कुवेतको सकृयातामा वहाँको परिचय एवं छलफल कार्यक्रम चलीरहेको छ । जसमा NRNA कुवेत, माउण्ट एभरेष्ट स्पोर्टिङ्ग क्लव, नेपालकुवेत मेनपावर एशोसियसन, नयाँ नेपाल क्लव, लालीगुराँस साँस्कृतिक परिवार, नेपाल पत्रकार महासँघ कुवेत संपर्क शाखा, नेपालकुवेत डटकम, कुवेत नेपाल डटकम र अन्य नेपाली जनसमुदाय गरी कम्तिमा १५० नेपालीहरु सामेल भएका छन ।

बिस्त्रित विवरण पुन…

2 responses to “उपप्रधान तथा परराष्ट्र मन्त्री सुजता कोईरालालाई कुवेतवासी नेपालीहरुले भेटे

  1. Sujata jyu le ekdam ramro Garnu bhayo.

जवाफ लेख्नुहोस्

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  बदल्नुहोस )

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.