अमेरिकामा खेलाडी चित्र बहादुर गुरुङको “दाह-संस्कार” सम्पन्न


अमेरिकामा हृदयघातभै दुखद निधन भएका नेपालका राष्ट्रिय खेलाडी चित्र बहादुर गुरुङको हिजो भर्जिनियाको Chantilly स्थित एक Funeral Home मा दाह-संस्कार गरियो । दाह-संस्कारकै लागी नेपालदेखि आईपुगेका स्वर्गिय गुरुङका १९ बर्षिय छोरा अजय गुरुङले आफ्ना बुबाको शबमा दागबत्ती दिएका थिए । छोरासंगै नेपाल देखि आईपुगेका श्रीमती रितामाया गुरुङ र छोराको रुवाबासीले ऊपस्थित सबै नेपालीलाई रुवाएको थियो ।
 
अमेरिका स्थित नेपाली दुतावासका कार्यबाहक राजदुत काली प्रसाद पोखरेलले स्वर्गिय गुरुङको शोक-पुस्तिकामा सही गरेपछि स्थानीय समाजसेवीहरू खेम भट्टचन, डा. डम्बर गुरुङ, श्याम बजीमई, गौतम राई, नारायण गुरुङ, राम थापा, लेखनाथ भण्डारी, लक्ष्मी गौडेल, रामचन्द्र भट्टराई, मुक्ती दवाडी (रेडियो दोभान), राम प्रसाद खनाल (नेपाल मदर डटकम), बिश्वोराज थापा (फोटो पत्रकार, डिसी नेपाल डटकम) लगायत ४०-५० जना नेपालीहरूले स्वर्गिय गुरुङको शोक-पुस्तिकामा हस्ताक्षर गरी श्रदान्जली अर्पण गरेका थिए. अमेरिकामै रहेका नेपाली पण्डीत मुकुन्द अधिकारीले नेपाली धार्मिक- संस्कार बमोजिम अन्तिम मन्त्रोच्चारण गरेपछि स्वर्गिय गुरुङको शबलाई इलेक्ट्रिक-मेशिनमा राखी जलाईएको थियो ।
 
पौडी खेलमा नेपालको प्रतिनिधित्वो गर्दै सन 1998 मा Sydney Olumpic मा खेलेका चितवन  टाँडी घर भएका ४० बर्षीय स्वो० चित्र बहादुर गुरुङ 2004 मा अमेरिकामा भएको Worlds Championship मा खेल्न आऊँदा अमेरिकामै बसी Extraordinary Catagory अन्तर्गत ग्रीनकार्ड लिन पनी सफल भएका थिए र श्रीमती र छोरा, छोरी छिट्टै अमेरिका आऊने तयारीमा थिए ।
Posted by: Raju Gurung

जवाफ लेख्नुहोस्

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  बदल्नुहोस )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  बदल्नुहोस )

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.